Rebab ustası Mehmet Refik Kaya ile...

Rebab ustası Mehmet Refik Kaya ile...

Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android tabanlı cep telefonlarında ek bir uygulamaya gerek olmadan dinleyebilirsiniz.


Leyla Diana "Jazz, Müzik ve Kadın" program arşivinin en çok dinlenmeye aday programlarından birini kaydetti; Rebab ustası Mehmet Refik Kaya Leyla Diana`nın konuğu. Sayın Kaya bize "Ruhnüvaz" ve "Subh-u Seher" albümlerinden seçtiği müzikleri dinletirken bir yandan da rebabın tarifinden ve kültüründen sözederek ayrıntılı bilgilendiriyor. Sayın Kaya`ya Radyo Cazkolik`e konuk olduğu için teşekkür ediyoruz.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 20 Mart 2014, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Saatimiz 02:08"i gösterirken karşımıza bir biçimde bu programın kaydının çıkması ne de güzeldir... Sizi her dinleyişimizde ötelere gidip gelmenin nasıl bir şey olabileceğini tadıyor insan, gözlerimiz doluyor da dolduğunu farkettirmeye korkup tutuyor kendini orada, o anın büyüsü bozulmasın diye. Bu dünyaya ait olmayan bu sesi bizlerle buluşturduğunuz için, bu tutkuya vesile olduğunuz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Ümit ediyor ve diliyorum ki hissettiklerim, size kulak veren hiçbir dinleyiciye yabancı değildir. Bu güzelliklerin artatak çoğalması dileği ile...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Hocamiza sonsuz sevgi ve saygilarimla. Ne güzel bir program. Harikasiniz. Basarilar dilerim.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Çok büyük bir sevinçle haberdar olup, gerçekten zevk alarak dinledim. Üstadın paylaştığı bilgiler, tınılar için çok teşekkürler. İyi bir caz dinleyisinin aynı zamanda yelpazesi geniş,meraklı ve iyi bir müziksever olmasına verdiğiniz katkı için size de teşekkürler sevgili Leyla Diana Gücük...Verilen bütün emekler karşılığını bulsun. Sevgilerimle Serap Talay

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgili Leyla-Diana, son bir kaç programınızı dinleme fırsatım oldu. Yeni haberdar oldum ne yazık ki programınızdan. Ne yazık ki diyorm çünkü şöyle bir listeye baktığımda ne kadar çok özel konuk ağarlamış ve ne kadar özel konulara da değinmişsiniz onu farkettim ve ben bunları ne zaman dinleyebilirim gibi bir hesap yapınca kendime acıdım. Vakit yetmez gibi geldi ama dinleyeceğim bir çoğunu. Bu haftaki konuğunuz ile yaptığınız programdan etkilenmedim dersem yalan olur. Birincisi Mehmet Refik Bey"i sayenizde ilk defa dinleme şansım oldu ve neden bugüne kadar dinleymemişim neden habersizim diye düşündüm. Müzikler eşsiz, sanatçının ince ruhu Ruhnuvaz hekikaten herkese geçecek cinsten. Bu program için de arşivlik tanımını kullanmışsınız gerçekten de öyle. Bir arşiv niteliğinde olmuş. Kutlarım sizi. Caz çok sevdiğim bir tür ama, hassasiyet gösterip Türk Müziği enstrümanlarına da yer vermiş olmanız son derece değerli bir paylaşım olmuş. Özetle, sohbet çok derin enstruman çok eski ve ruhani ve siz iyi ki böyle güzel şeyler yapıyorsunuz. Hepinizi can-ı gönülden kutlarım. Nice güzel programlara. En derin sevgi ve saygılarımla.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.