Sühendan Kumcu ile Topkapı Sarayı`ndaki çin porselenleri üzerine

Sühendan Kumcu ile Topkapı Sarayı`ndaki çin porselenleri üzerine

"Jazz, Müzik ve Kadın" radyo programı bu hafta 8 yaşına bastı. Tam sekiz yıldır büyük emek ve özveriyle hazırlanan programlar zamanla çok değerli birer arşive dönüştü. Bu değerli arşivin önemli bir programı bu hafta yayında. Leyla Diana`nın bu hafta konuğu Topkapı Sarayı`ndaki Çin porselenleri üzerine uzmanlığıyla tanınan sanat tarihçisi, tezhip ve minyatür sanatları uzmanı Sn. Sühendan Kumcu. Bu hafta Leyla ve konuğu Sühendan Hn. ile çini üzerine renkli bir sohbete dalıyorlar, tabii her zamanki gibi müzik de var.

Playlist:
1 Gökhan Kırdar  "Zamanın Şahidi" (Aşk bölümünden)
2 Zi de Guiqin Studio "The Song of Seven Children"
3 Ali Ufkî "Uyan Ey Gözlerim"
4 Jia Peng Fang "Night of Beijing"
4 Mebae "Mizuya Komiya"

Radyo Cazkolik / 13 Şubat 2020, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Kuşkusuz tarih yalnızca savaşları, yenenleri - yenilenleri ile anlatıldığında kuru ve eksik kalıyor. Geçmişi anlamlı kılan kültür. Bu nedenle de kültürümüzün önemli bir yüzünü, iki değerli insandan, Sühendan Kumcu ve Leyla Diana Gücük "den dinlemek çok keyifli ve ufuk açıcı oldu. Teşekkür ediyoruz. Programınızın yeni yaşı da kutlu olsun. Ayrıca müzikler de şahane?

    Bu Yoruma Cevap Yazın »
  • Her ikinizi de tebrik ediyor sevgiyle kucaklıyorum. Yönlendirici ve etkiliyici bir program sürekliliği ve yolu açık olsun doğum gününüzü kutluyorum.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.