Taksim Gezi Parkı direnişi özel programı

Taksim Gezi Parkı direnişi özel programı

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android tabanlı cep telefonlarında ek bir uygulamaya gerek olmadan dinleyebilirsiniz.


 

Leyla Diana TAKSiM GEZi PARKI direnişine dönük yaptığı özel programında bu hafta mikrofonunu caz müzisyenlerine, radyo programcılarına, yazar, çizere, bu konuda itirazı olan caz çevresinden erişebildiği herkese uzattı. Yıllar sonra bile bu günlerin ne anlama geldiğini doğru hatırlamamıza yarayacak bu belgesel için sevgili Leyla`ya çok teşekkür ediyoruz.

(Programın başında direnişe katılanlara dair duyduğunuz mini röportajlar sokakroportajları.com`un yaptığı Kim Bu Gezi Parkındakiler isimli çalışmasından alınmış kısa bölümlerdir.)

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

 

Radyo Cazkolik / 06 Haziran 2013, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • cazkolik adı gibi kolik oldum bugun ilk kez REHA SEZGİNLE SİZLE TANIŞTIM TEŞEKKÜR. EDERİM REHA SEZGİNİDE ARANIZA KATTINIZ :)

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgili Leya hanım...zarif misafirperliğiniz için çok teşekkürler..20.yılımı kutladığım amatör radyo programcılığımı...şimdi sizin gibi aynı duygulardaki dostlarımla paylaşmak bana artı bir mutluluk veriyor..radyo bir yaşam tarzı..ne mutlu yaşayan ve yaşatanlara..sevgilerile..

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Leyla"cığım, bu programı yapman ne kadar güzel olmuş, ne kadar da iyi bir zamanlama... Gezi Park"ta filizlenmiş bulunan yeni ortak yaşamda bir adet var ya şimdi hani, ne söylemek istiyorsan bir bez afiş veya pankart yapıp elinle yükseğe kaldırarak bütün parkta geziyorsun, dikkat çekmek için de belki yanısıra düdük çalıp ses çıkarıyorsun, o sayede parkta mesela bir insan 4 saat geçirdiğinde pankartla geçenlere bakıp "meğer böyle dertleri olan şöyle insanlar varmış " diye haber almış bulunuyor ve dertler birbirinden çok farklı olsa da burada her dert sempatiyle ve birbirini anlama isteğiyle karşılanıyor, bu muhteşem bir şey, saygıdeğer bir şey, 3 gün önce bir başörtülü kız ile bir eşcinsel genç erkek son derece neşeli ve muzip bir dans yapıyorlardı, ve dün meydanda yoğun gaz atıldığında elinde BDP bayrağı olan bir gençle Türk bayrağı olan başka bir genç birbirlerine yardım ederek beraberce kaçıyorlardı. Ve son örnek de, bir hafta önce bir genç adam bütün parkta şu pankartı gezdiriyordu: "Gezi Parkı ağaçları sizlere teşekkür ediyor !", Leyla"cım bu program nedeniyle herhalde parktaki ağaçlar sana da teşekkür ediyorlardır :)) Çok selamlarımla...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Merhaba, Hollanda da yasayan oncelikle bir insan ve de sonra jazz sarkicisi olarak Amsterdam , Rotterdam ve Den Haag da yapilan protestolara aktif olarak katilip sosyal medyadan da destegimi gunlerdir devam ettiriyorum. Turkiye de olanlari yurekten hissediyor ve uyumadan tum haberleri paylasmaya calisiyoruz. Protestolarda Ingilizce ve Hollanda ca olmak uzere solaganlar atip Turk olmayanlari da cekiyoruz protestolara. Bunun yani sira Gezi de ve tum Turkiye de direnen sevgili halkimin hasta bir insan yuzunden,ruh sagligi yerinde olmayan bir insan yuzunden bunlari yasadigini dusunuyorum. Ama halkimizin birlikteligi ve bu direnisi bana umut veriyor ve su an TR de olamadigim icin uzuluyorum. Duygularimi ve destegimi sarki soyleyerek, sarki yazarak dile getirebiliyorum en iyi. "Sayin Baskan" isimli bir sarki yazarak studyoda tum kaydi vocal, close harmony, vocal ve body percussion ile yaptim. Sadece Lavta kullanildi baska bir enstruman olarak. Sizinle paylasmayi bir borc bilirim. Sevgiler http://www.youtube.com/watch?v=IemOzyDC8ZI

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Canım LEYLA, çeşitlilik zenginliktir, bir başkasının gözüyle yaşama bakabilmektir, bu içerikle ne güzel bir program olmuş. Tüm katılan dostlara ve senin emeklerine sağlık, çok teşekkür ederim. Zerhan Gökpınar

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgili Leyla, içinde bulunduğumuz bu hassas, kah üzüntülü, kah sevinçli günlerde, hazırlamış olduğun bu güzel program için, önce sana, sonra da katılan, dilek ve görüşlerini belirten tüm konuklarına teşekkürler ediyorum. Kutlarım.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.