Tasavvuf ve Caz-10 [Konu: Doğu-Batı Divanı ve Goethe]

Tasavvuf ve Caz-10 [Konu: Doğu-Batı Divanı ve Goethe]

Leyla Diana Anadolu Aydınlanma Vakfı kurucusu sayın Metin Bobaroğlu, Ercan Özaksoy ve İsmet Yazıcı ile "Tasavvuf ve Caz" sohbetlerinde onuncu kez buluştu. Yeni buluşmada Sayın Bobaroğlu Doğu ile Batı kavramlarını Goethe üzerinden ele almaya geçen program kaldığı yerden devam ediyor. Goethe ile Mevlana üzerinden bir karşılaştırma yapan üstâd tasavvuf imgelerinde örtülü söylemlerin anlamını izah ediyor.
http://www.anadoluaydinlanma.org

Playlist:
1 John Coltrane "Acknowledgment" (A Love Supreme)
2 Mahsa Vahdat & Tord Gustavsen "Zolf Bar Baad" (Wind In Tresses)(Traces of an Old Vinyard)
3 John Scofield "Go Blow" (Meant To Be)

Radyo Cazkolik / 19 Aralık 2019, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Leyla Diana Gücük

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Sevgili dostlar, Zaman zaman sizlerden gelen program linkleri ile ilgili olarak tüm güncel linkleri buraya yaziyorum. Buradan ulasabilirsiniz. Ilginize cok tesekkür ediyoruz ve lütfen kendinize dikkat ediniz, saglicakla kaliniz. Sevgiler 1) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-1-metin-bobaroglu-ercan-ozaksoy-ismet-yazici 2) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-2-konu-sofralar-1-bolum (Sofralar 1) 3) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-3-konu-sofralar-2-bolum (Sofralar 2) 4) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-4-konu-sohbet-cagrisimcilik-kibir(Sohbet, Çağrışımcılık, Kibir) 5) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-5-konu-aklin-gayesi-nedir (Aklin gayesi nedir?) 6) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-6-konu-ruh-ve-din (Ruh ve Din) 7) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-7-konu-ruhu-bedeni-zihni-temizleme (Ruhu, bedeni, zihni temizleme) 8) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-8-konu-ozgurluk-ve-bir-ask-seruveni-olarak-tasavvuf ()Özgürlük ve bir aşk serüveni olarak tasavvuf 9) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-9-konu-dogu-bati-divani-ve-goethe (Dogu BAti Divani ve Goethe) 10) https://cazkolik.com/radyo-cazkolik/leyla-diana-gucuk-jazz-muzik-ve-kadin/tasavvuf-ve-caz-10-konu-dogu-bati-divani-ve-goethe (Dogu BAti Divani ve Goethe devami)

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Samimiyetle ifade ediyorum ki; muhteşem bir program ve dinlerken keşke hiç bitmese dileğiyle Sevgili Dostumuz Metin Bobaroğlu"nun ve sizlerin katılımlarıyla Sanat, Felsefe, Edebiyat, Bilim ve Din konularıyla açılan kapılardan süzülüp girdiğimiz güzelliklerle serpili ilim bahçelerinin labirentlerinde ruhumuz ve aklımızın eşliğinde süzülmek eşsiz bir duyum ve heyecan. İyi ki varsınız, varlığınız yeni yılda da sesinizin ve Cazkoliğin titreşimleriyle dâim olsun. Sevgi ve selamlarımla. Ayla Pakkan

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Her defasında yeniden Tasavvufun derinliğini yaşıyor ve radyonuz aracılığı ile bize ulaştırdığınız için ne kadar teşekkür etsek azdır. Ne kadar büyük ve önemli bir şeye vesile olduğunuzu anlatamam. Kavramları doğru anlamak ve ona göre okunannları bu aydınlıkla anlamak çok büyük değer. Keşke daha çok kişiye ulaşsa, keşke dindar diye geçinen insanlara ulaşsa da ne dediklerimin farkına varabilseler. İyi ki böyle bir program var. Sonsuz teşekkürler ve daha nice programlarımızı dinlemek nasip olsun. Uzun ömürlü, sıhhatli güzel günler dilerim. Ben de tüm emeği geçenlerin yeni yılını kutlarım. Radyo Cazkolik, Leyla Hanımefendi iyi ki varsınız. 2020"de buluşmak üzere.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Bu güzel sohbet için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.