Arşivimden Mikrofona 002, [21. İstanbul Caz Festivali Özel Programı-1]

Arşivimden Mikrofona 002, [21. İstanbul Caz Festivali Özel Programı-1]

Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`lerde ek bir uygulama olmadan browserınız üzerinden dinleyebilirsiniz.


Radyo Cazkolik`in en yeni programı bu hafta itibariyle caz sahnemizin yoğunlaşan gündemine özel bir programla giriyor. Sevgili Murat Özdoğan bu hafta başlayacak 21. İstanbul Caz Festivali için hazırladığı özel programda festivalin yakın geçmişiyle bugün arasında köprü kuruyor ve festival arşivinden seçtiği birbirinden güzel müziklerle festival başlarken bizi hızla festival havasına sokuyor.

Playlist: 1 / Tony Bennett; "The Way You Look Tonight" (17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali), 2 / Randy Crawford & Joe Sample; "Feeling Good" (14. Uluslarararası İstanbul Caz Festivali), 3 / Eleftheria Arvanitaki; "For the Colour of Your Eyes" (8. Uluslararası İstanbul Caz Festivali), 4 / Kenny Barron & Regina Carter; "Softly as in a Morning Sunrise" (8. Uluslararası İstanbul Caz Festivali), 5 / Compay Segundo; "Chan Chan" (7. Uluslararası İstanbul Caz Festivali), 6 / Lizz Wright; "My Heart" (18. Uluslararası İstanbul Caz Festivali), 7 / Terence Blanchard; "Benny`s Tune" (14. Uluslararası İstanbul Caz Festivali), 8 / Martha Wainwright; "La Foule" (17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali)

Programcımıza ulaşmak için lütfen satıra tıklayın.

Radyo Cazkolik / 30 Haziran 2014, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Murat Özdoğan

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Bu güzel programlar için çok teşekkür ediyoruz. Kulağımızın pası silindi. Türk popu da dinliyor mudur bu güzel programı acaba?

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Jazz"ı hiç bilmeyenler için mükemmel bir program olmuş. Seçimler harika, aynı zamanda çok güzel bilgilere sahip oldum. Bu programdaki seçilmiş güzel parçaların etrafa saçtığı huzur ve mutluluk 2 gündür ofisimizde sürekli havada uçuşuyor adeta. İkinci programı merakla bekliyoruz. Jazz"la tanışmamız çok geç oldu ama Murat Bey sayesinde sanırım güç olmayacak.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Eğitici ve öğretici tatlar içeren programlarınızda yaptığınız açıklamalar ve parça seçimlerinde gösterdiğiniz özen takdire şayan.Bu konuyla(caz müziği,tarihi,türleri,ara bağlantılar vs.)ilgilenmek isteyen gençlere arşiviniz,sanatçıların hayatı hakkında bilgileriniz(Tony Bennet"in resim yaptığını bilmiyordum)yol gösterici.(Not:Hepimiz genciz)

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.