Mehmet Polat ile Arifa

Mehmet Polat ile Arifa

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone - iPad ve Android sistemli telefonlarda ek bir uygulama olmadan rahatlıkla dinleyebilirsiniz.


İlk geçen yıl Akbank Caz Festivali`nde izleme imkanı bulduğumuz 6 farklı milletten oluşan Hollanda kökenli grup ARiFA`nın tek Türk üyesi MEHMET POLAT bu hafta Radyo Cazkolik`te Tunçel Gülsoy stüdyosunun konuğu...

Arifa grubunun Türk üyesi Mehmet Polat ile ilk olarak arkadaşımız Leyla Diana geçen yaz özel bir söyleşi yapmıştı, okurlardan hayli ilgi gören söyleşide öyküsünü yakından tanıdığımız Polat ve Arifa`nın müziği bize Dhafer Youssef`in ihtirası ile Anouar Brahem`in dinginliğini anımsattı. Bilmiyoruz müziğinde aynı izlenimi alacak mısınız ama Mehmet Polat Anadolu insanının kendi topraklarından çok başka yerlerde yaşasa da ne denli kendisi kalabildiğinin, sadeliği, vakaret ve içtenliği nasıl kimliğinde buluşturabildiğinin bir örneği adeta.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 02 Nisan 2012, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tunçel Gülsoy

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

  • Mükemmel bir dinleti oldu bu. Çok teşekkürler, takipçisi olacağız.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »
  • Arifa"yı hala tanımadıysanız şimdi tanıyın. Müzik ve onun evrensel değerleri hakkında öğrenebileceğiniz çok güzel şeyler var ve bu program sadece onlardan bahsetmiyor, kendi kendisini yaratan bir insanın azim dolu öyküsünü anlatıyor. Programın gerçekleşmesinde bana destek olan değerli mikrofon arkadaşım Leyla Diana Gücük"e çok teşekkür ediyorum.

    Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.