Nezih Yeşilnil ile...

Nezih Yeşilnil ile...

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`lerde ek bir uygulama olmadan dinleyebilirsiniz.


Uzun bir bekleyişin mutlu sonu: NEZİH YEŞİLNİL Radyo Cazkolik`te... Kontrbasıyla ülkemizde üretilen caz müziğinin son kırk yılının her bir anına içtenlikle damgasını vuran, kontrbasın ülkemizde yetişen en etkileyici isimlerinden Yeşilnil bu hafta Tunçel Gülsoy stüdyosunun konuğu oldu.

Program konuğumuz Nezih Yeşilnil gibi bir usta olduğu zaman onunla ta en başa, müziğe başladığı ilk yıllara kadar uzanmak lazım ki hem biz dinleyiciler olarak bu uzun ve başarılı kariyere tanıklık etmiş olalım, hem de özellikle genç caz müzisyenleri anlatılanlardan kendilerine düşen hisseleri alsınlar. Ve tabii, aynı zamanda programda dinlettilen müzikler, sevgili eşi Ayşegül Yeşilnil başta olmak üzere müzikleri ve şarkılarıyla Nezih Yeşilnil Özel programını gerçek bir arşiv kaydına çeviren isimlerin hepsine Radyo Cazkolik`in bu özel programına kattıkları için teşekkür ediyoruz.


Değerli dinleyicilerimiz, "Evde Çalamadıklarım" programının girişinde bilgilendirme ve destek amaçlı Darüşşafaka`nın kamu spotu kullanılmaktadır.


Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 02 Nisan 2012, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tunçel Gülsoy

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Türkiyemizin önemli müzisyenlerinden birisiyle yapılmış çok keyifli bir prokram.Nezih Yeşilnil çok iyi bir basgitarist,Kontrbascı ve mütevazi,insancıl kişiliğiyle herkese örnek bir müzisyendir.Kendisini bir kaç kez dinlemekle birlikte aynı sahnede davul çalma şerefine de ulaşmış birisi olarak bu programı dinlemekten büyük keyif aldım...Teşekkürler Tumçel Gülsoy...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • İşin içerisinde ""Nezih Yeşilnil"" varsa o iş kesinlikle mükemmeldir. :) Ve de her başarılı erkeğin arkasında ""hükümet"" gibi bir kadın vardır diyerek Ayşegül Yeşilnil"i de unutmamak gerek. İyi ki varsınız Yeşilnil ailesi. :) Çok teşekkürler Tunçel Gülsoy ve Cazkolik ailesi emeklerinize sağlık sizler de iyi ki varsınız...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Nezih Yeşilnilin müziğini dinlemek büyük zevk gerçekten. Türkiyenin çok önemli müzisyenlerinden biri!.. Müzik baskın karekterinin yanısıra, olgun, hümanist, güven veren kişilik yapısıda kendisini seven dinleyici kitlesini ve dostlarınıda biraz daha kendisine bağlamaktadır!.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • müzik notalardan ve seslerden kesilmiş bir takım elbise olsaydı herhalde Nezih Yeşilnil bu takımı tüm tutkusu ve karizması ile taşıyan o nadir insanların başında gelirdi... Bu güzel tınılar ve sunulan yolculuk için teşekkürler...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • çok keyifli bir sohbet! Nezih Yeşilnil"i severek dinliyoruz...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Çok güzel ve çok öğretici bir program olmuş emeği geçen herkese teşekkürler...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sayın, NEZİH YEŞİLNİL"İ YAKINDAN DİNLEMEK VE YAKINDAN TANIMAK ÇOK GÜZEL. KİŞİLİĞİNİ MÜZİĞE DE UYGULAYAN MÜZİSYEN, SANATIN VE İNSAN OLMANIN HAKKINI VEREN NADİRLERDEN. KIYMETİNİ GENİŞ KİTLELERE DUYURMAK İÇİN YAYINLARINIZI DESTEKLİYOR VE TAKİP EDİYORUM. SEVGİLİ AYŞEGÜL YEŞİLNİL DE NEZİH BEY GİBİ ÖNCE İNSAN KİŞİLİĞİ İLE TOPLUMDA YERİNİ ALIRKEN SANATLA YATIP SANATLA KALKARAK YAŞAMLARININ ZENGİNLİĞİNİ SOLUYORLAR. ENDER RASTLANAN ÇİFTLERİN UZUN BERABERLİKLERİ DE ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK. TEBİKLER,SEVGİLER.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.