Sibel Köse ile retrospektif...

Sibel Köse ile retrospektif...

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`lerde ek bir uygulama olmadan dinleyebilirsiniz.


Sibel Köse retrospektif bir programla Tunçel Gülsoy`un konuğu... Ülkemiz müziğin her türünde ve özellikle de kadın sesleri bakımından şanslı bir ülbek. Gerçekten çok iyi seslerimiz var. Caz bakımından da öyle. Ama bir de sesiyle, ustalığıyla, tecrübesiyle, uluslararası ölçeklerde baktığınızda yorumu ve tarzıyla ustalık mertebesine çok yakışan sanatçılarımız var. Sibel Köse bu isimlerin en önde geleni. Hatta programcımız Tunçel Gülsoy`a göre en iyisi... Sevgili Sibel Köse bu hafta geçmişten bugüne farklı sanatçılarla yaptığı çalışmalardan oluşan özel bir arşiv programıyla Radyo Cazkolik`in onur konuğu. Kendisine cazseverler adına teşekkür ediyoruz...

Programda dinlediğiniz müziklerin listesi: 1 / Tuna Ötenel ile (Ali), 2 / Önder Facan ile (Early), 3 / Ahmet Gülbay ile (Shiny Stockings), 4 / Janusz Szprot ile (Bossa At Sundown), 5 / Ali Perret ile (Duke Ellington`s Sound Of Love), 6 / J.P. Callis ile (Softly As In A Morning Sunrise), 7 / Jean Loup Longnon (Our Love Is Here To Stay), 8 / Sarp Maden ile (Yeni Bir Gün), 9 / Alp Ersönmez ile (Beşik), 10 / Christmas Lounge Compilation (Winter Wonderland), 11 / Bogdan Holownia (Indian Summer)

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 21 Ocak 2013, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tunçel Gülsoy

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Neriman hanımın düşüncelerine ve eleşitirilerine katılmasam da saygı duyuyorum. Sibel Köse hakkındaki düşüncelerimi ifade ettiğim sözlerin ardında duruyorum. Evde Çalamadıklarım 3 yıldan beri bu köşede yayınlanıyor, Sibel Köse ilk defa konuk oluyor, arşivlere bakan meraklılar bu güne kadar kaç tane kadın vokalisitin orada yer aldığını görebilirler. Tunçel Gülsoy müzik programlarında her zaman güzelin, doğrunun, özgür düşüncenin ve çeşitliliğe saygının peşinde olmuştur. Bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Merhaba, Bu ülkede caz müziği bir yerde başladı ve ilerlemeye devam ediyor. Çok değerli sanatçılarımız var, nedense bazen insanın daha fazla göz önünde olmasından mıdır yoksa birilerinin birilerini "tutup" onu onlar istedikleri için baş tacı edenler çok. Oysa bu camiaya emek vermiş çok değerli başka sanatçılar da var. Kalkıp şimdi burda pardon ama, Sibel Köse"ye bir numara falan demek (Sibel Köse"yi çok severim bu arada) ve özellile de programı yapan birisinin bu keskinliği ortaya koyması hiç etik değil. Beginirz falan ama, Tuncel Bey"in şahsi fikri olsa bile biraz ağır olmuş ve diğer sanatçılara bence çok büyük haksızlık olmuş. Emeği olan yıllarını veren ama, bir şekilde bazı sebeplerden dolyai "birilerinin tarafında olmadığı için" belki de başkaları en iyi sayılabiliyor. Her yerde olduğu gibi hep kayırmacalar hep birlerinin bir şeyleri tutulduğu için gerçek değerler yerini bulamıyor. iyi yayınlar

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Çok açık söylüyorum Sibel köse türk solistleri arasında dünya çapında (dünya çapında olması önemli altını çiziyorum) şu anda sayabileceğimiz tek isim. Standartlara hakimiyeti, vokal rengi , tonu vs vs vs tüm kriterleri ölçün biçin bu böyle. Çok iyi bir program ama sayın gülsoy soracağınız sorularla konuğunuzun özelliklerinin biraz daha ortaya çıkmasını sağlayabilirdiniz orası bence biraz eksik kalmış. sevgiler. Nilgün.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.