Yahya Dai ile Ümitvar Mavi...

Yahya Dai ile Ümitvar Mavi...

Türk caz sahnesinin en önemli müzisyenlerinden Yahya Dai henüz yayınlanmamış yeni albümü "Ümitvar Mavi"yi Tunçel Gülsoy stüdyosunda Radyo Cazkolik dinleyicisine anlatıyor...

Yahya Dai nefesli enstrümanlarda Türk caz sahnesinin son otuz yılına damgasını vurmuş isimlerin arasındadır. Uzun yıllardır cazın içinde olmasına, sayısız albümde yer almasına, festivaller ve konserlerde çalmasına rağmen kendi adına albümünü yayınlamaya bir türlü fırsat bulamamıştır. Nihayet, Türk caz çevrelerinin de büyük merakla beklediği albüm artık yayınlanmaya hazır. Cazkolik olarak bizim için ne mutlu ki "Ümitvar Mavi"yi bizzat albümün sahibi sevgili Dai, Tunçel Gülsoy stüdyosunun konuğu olarak gelip Cazkolik dinleyicilerine anlattı. Hem sevgili Dai`nin yeni albümünü yürekten kutluyor hem de bu albümün ünlü müzisyenin kişisel kariyeri için yeni bir başlangıç yaratacağına inanıyoruz. Albüm çıktığı andan itibaren haber ve duyurularla size çalışmayı yeniden hatırlatacağımız kaydı şimdiden ve yaratıcısının misafirliğiyile takdim etmekten gurur duyuyoruz.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 19 Eylül 2011, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tunçel Gülsoy

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Levent beyin yazdıklarına aynen katılıyorum. aylardır dinlediğim bu programın gizli bir çekimi var sanki bazen bildiğim şeyleri bile yeniymişler gibi dinliyorum. öyle çok şey öğrendimki...... jazzın güler yüzü bir program bu. Yahya Dainin ilk albümü olduğuna inanmıyorum. Onu ilk nerde duydum bilmiyorum ama daha çocuktum ilk albümümüymüş hakkaten :) sevgilerimi yolluyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Yahya Dai"nin yıllardan beri beklediğim kendi albümü sonunda yayınlanmaya hazır, pek yakında AK müzik tarafından basılarak elinizde olacak. Yahya benim çok sevdiğim bir müzisyen olmanın yanı sıra yakın bir arkadaşım ve aile dostumdur. Onun kendi adına yaptığı ilk albümünü ilk tanıtan kişi olmak benim için son derece manevi değeri yüksek ve keyifli bir şey. Sevgili arkadaşım ellerine sağlık, umarım bu çalışman senin için verimli bir yeni dönemin ilk adımı olur. Sevgiyle kal.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • İyiki farketmişim bu radyoyu, Yahya" nın çaldığı bu güzel parçaları keyifle dinledim, emeklerine sağlık. Böyle bir program yaptığınız için de size çok teşekkürler Tunçel bey...Sevgiler

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.