Çekirdek - Alonisma Vtet

Z Müzik Yapım (Kalan Müzik) | 2017
Alonisma Vtet Çekirdek

Müzisyenler:
Andrea Romani - Flüt, Ney
Estreilla Besson - Piyano
Apostolos Sideris - Kontrbas
Tamer Temel - Saksofon
İzzet Kızıl - Perküsyon

Parça Listesi:
1. Çekirdek (5:11)
2. Bahkta (8:02)
3. J'ai Perdu Une Inconnue (8:31)
4. Patrounino (4:26)
5. Intro to Song for Nicola (1:57)
6. Song for Nicola (4:02)
7. Dissolution of a Lie (4:21)
8. Retire (4:00)
9. Napole (7:24)
Toplam Süre: 47:46

Albüm Hakkında:
Cevelan yani herhangi bir amaca yönelik olmaksızın seyahat etmek anlamına gelen Alonisma; İtalya'dan Fransa'ya, Fransa'dan Yunanistan'a ve Yunanistan'dan Türkiye'ye yapmış olduğu plansız yolculuklarda Andrea Romani'nin tanıştığı çeşitli müzisyenler ve müziğin spontan bir şekilde buluşmasıyla ortaya çıkmış bir projedir. Alonisma aynı zamanda hasadın harmanlanarak yenilebilen kısımlarının ot ve kabuktan ayrılması işlemidir. Yunanistan'daki seyahatlerinin çoğunda Andrea Romani zamanını vahşi doğada meditasyon yaparak geçirdi. Bu meditasyonların amacı farklı kültür ve şehirleri bir araya getiren ve birleştiren bir ilham bulmaktı.

Albümde tüm notalar yazılmış olsa da çoğunluğu doğaçlama olarak kaydedilmiş ve tüm hatalar dahi Alonisma'nın çıkış noktasındaki gibi müziğin özel köşeleri haline gelmiştir. Ney ve Saksafonun muazzam zıtlığını yansıtan Çekirdek'te, Batı müziği ile makam müziği çarpışarak ve barışarak serbest doğaçlamalar yoluyla huzur yaratıyorlar.

Andrea Romani (flüt, ney), Estreilla Besson (piyano), Tamer Temel (saksafon), Apostolos Sideris (kontrbas) ve İzzet Kızıl (perküsyon)'dan oluşan grup yeni değişimler ve maceralarla Avrupaülkeleri ve diğer ülkelerde konserler vererek dinleyicisini bu maceranın bir parçası olmaya davet ediyor.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Estreilla Besson, Apostolos Sideris, Tamer Temel, Andrea Romani, İzzet Kızıl


Albüm Yayınlanma Tarihi : 07.12.2017


Albümdeki Parça Sayısı : 9


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 5


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 47:46


Web Sitesi : https://www.alonisma.net/


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN