Clashes - Alper Yılmaz

A.K. Müzik | 2008
Alper Yılmaz Clashes

Müzisyenler:
Jon Davis - Klavye [Fender Rhodes]
Matthias Bublath - Klavye [Fender Rhodes]
Alper Yılmaz - Bas Gitar
Volkan Öktem - Davul
Andy Sanesi - Davul
Nick Kadajski - Alto Saksofon
David Binney - Alto Saksofon, Vurmalı Çalgılar
Mike McGinnis - Soprano Saksofon, Klarnet

Parça Listesi:
01. Kuke (08:25)
02. XX (07:06)
03. Clashes (10:36)
04. Junk Mail (08:42)
05. Oddity (07:19)
06. Ninni (06:55)
07. Spring Breeze (06:20)
08. You Have No Idea (06:51)
09. Landscapes (05:20)
Toplam Süre: 1:07:48

Albüm Hakkında:
Alper Yılmaz’ın Eylül 2007’de ABD’deki Kayique Records tarafından yayımlanan ve büyük ilgi gören ilk albümü Clashes’i Türkiye’de A.K. Müzik etiketiye yayınlandı. Besteci, düzenlemeci ve basçı Alper Yılmaz’ın çok katmanlı besteleri onun ABD’den Türkiye’ye, birbirinden uzak coğrafyalara uzanan müzikal ve zihinsel yolculuklarının çatışmalarını ve kimi zaman gerginliklerini yansıtıyor. Alper Yılmaz’ın müziği kimi zaman sinematik unsurlar da içeren farklı ama tekrarlayan temalarla evrililiyor. New York ve İstanbul’un her biri enstrümanının ustası olan müzisyenlerini buluşturan Clashes serbest doğaçlamaya da olanak tanıyan bir müzikal platform. Tüm eserlerin beste ve düzenlemelerinin Alper Yılmaz’a ait olduğu Clashes’in genelinde Yılmaz’ın besteleri ve bas tekniği etrafında şekillenen içerik ve ses yapısıyla beraber birlikte çaldığı her müzisyenin özgün ve çok yönlü yaklaşımını duymak mümkün. Albüm turnesinde ünlü Amerikalı müzisyenler Mike McGinnis (soprano saksofon, klarnet), Nick Kadajski (alto saksofon) ile çalan Yılmaz’a albüm kaydında bu isimlerin yanı sıra David Binney (alto saksofon,vurmalılar), Jon Davis (Rhodes), Andy Sanesi (davul), Matthias Bublath (Rhodes, klavye), Volkan Öktem (davul) gibi müzisyenler de eşlik etti. Türkiye’de Tuna Ötenel ve Janusz Szprot Orkestrası ile çalmış olan Alper Yılmaz, Kaliforniya’da Dave Liebman, Ray Charles, Randy Brecker, Manhattan Transfer, Natalie Cole ile çalmış Mike McMullen ve John Coltrane, Archie Shepp, John Lennon ile çalmış John Tchicai gibi iki çok ünlü saksofoncuyla ortak çalışmalar yaptı. Alper Yılmaz 2000 yılında geldiği New York’ta John Patitucci’nin atölyelerine katılıp Matthew Garrison ile caz teorisi çalıştı, Adam Rogers ve David Binney’den özel dersler aldı. Antonio Hart ile doğaçlama, Michael Mossman ile beste ve düzenleme üstüne eğitimlerine devam ederken caz sahnesinin en çok ümit veren müzisyenlerinden birine dönüştü.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Alper Yılmaz, Jon Davis, Matthias Bublath, Volkan Öktem, Andy Sanesi, Nick Kadajski, David Binney, Mike McGinnis


Albümdeki Parça Sayısı : 9


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 8


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 1:07:48


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN