Anadolu'nun Renkleri (The Colors of Anatolia) - Baturay Yarkın, Nağme Yarkın

Z Müzik Yapım (Kalan Müzik) | 2019
Baturay Yarkın, Nağme Yarkın Anadolu'nun Renkleri (The Colors of Anatolia)

Müzisyenler:
Baturay Yarkın - Piyano
Enver Muhammedi - Kontrbas
Burak Cihangirli - Davul
Nağme Yarkın - İstanbul Kemençesi
Fahrettin Yarkın - Daire, Bendir
Gürkan Çakmak - Duduk
Yurdal Tokcan - Ud
Murat Salim Tokaç - Tanbur

Parça Listesi:
01. Yalgızam (6:04)
02. Ah Bir Ataş Ver (5:01)
03. Ayrılık (4:09)
04. Havada Bulut Yok (6:22)
05. Bülbülüm Altın Kafeste (4:32)
06. Hicaz Salon Çiftetellisi (3:02)
07. İki Keklik (6:19)
08. Çanakkale İçinde (7:10)
09. Çeçen Kızı (4:33)
10. Uzun İnce Bir Yoldayım (7:22)
11. Erzurum Çarşı Pazar (7:42)
12. Kürdilihicazkâr Longa / Beyoğlu'nda Gezersin (4:05)
Toplam Süre: 1:06:21

Kayıt, Mixing, Mastering Yeri: İTÜ MİAM Stüdyoları, İstanbul, Türkiye
Kayıt Tarihi: 22.01.2018-23.01.2018
Kaydeden, Mixing, Mastering: Ozan Sarıer

Grafik Tasarım: Negrican Birlik
Fotoğraf: Kalan Müzik Arşivi (Kapak Fotoğrafı), Orçun Kaya

Albüm Hakkında:
Baturay Yarkın, "Anadolu'nun Renkleri" projesinde caz müziğini titizlikle Anadolu müziği ile birleştirerek repertuardaki eserleri caz triosu ve Nağme Yarkın’ın İstanbul kemençesi için düzenlemiştir. Türkiye, doğaçlama tarzında yapılan müziklerde dünyada çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle gazeller, aşıkların atışmaları, uzun havalar, taksim ve açışlar bu toprakların müziğinde önemli yer tutar; bunun batıdaki karşılığı emprovizasyon adını almıştır. Bu ortak doğaçlama unsurunu kullanarak müziğin gerçekliklerine farkındalık getirmek ve bunu dinleyiciye aktarmak "Anadolu'nun Renkleri" albümünü doğurmuştur. Baturay Yarkın'ın düzenlemeleri doğrultusunda, Osmanlı-Türk müziğinin melodik ve ritmik unsurlarının ve caz müziğinin kesiştiği müzikal noktaların izini süren dörtlü, 21. İstanbul Caz Festivali kapsamında sahne aldı. Hollanda, İtalya, Hırvatistan, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde verdikleri konserlerle kültürler arası iletişime dikkat çeken ve 2017 yılında Kültür Bakanlığı'nın desteğiyle 15 üniversitede Türkiye turnesini tamamlayan grup, yurtiçi ve yurtdışında performanslarına festivallerde devam etmektedir. Nağme ve Baturay Yarkın, Yo-Yo Ma’nın kurduğu Silk Road Ensemble'ın düzenlediği 3. Global Musician Workshop (GMW)'u burslu kazanarak Indianapolis'teki atölyede Sandeep Das ve Shane Shanahan gibi dünya çapındaki isimlerle çalıştı. Silk Road GMW Avrupa Elçileri olarak Como ve Milano'da özel konserler veren iki sanatçı kardeş, 2018 yılında Silk Road GMW tarafından, konser vermek ve atölye çalışmaları yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne davet edildi. Piyanist Baturay Yarkın ve İstanbul kemençesi sanatçısı Nağme Yarkın, kontrbasçı/bas gitarist Enver Muhamedi ve davulcu Burak Cihangirli ile kaydettikleri bu albümde Fahrettin Yarkın, Murat Salim Tokaç, Yurdal Tokcan ve Gürkan Çakmak’a konuk sanatçı olarak yer vermiş ve Anadolu'nun Renkleri, farklı dokuları aynı tatta buluşturarak raflardaki yerini almıştır.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Baturay Yarkın, Nağme Yarkın, Enver Muhammedi, Burak Cihangirli, Gürkan Çakmak, Fahrettin Yarkın, Yurdal Tokcan, Murat Salim Tokaç


Albüm Yayınlanma Tarihi : 15.05.2019


Albümdeki Parça Sayısı : 12


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 8


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 1:06:21


Web Sitesi : http://www.baturayyarkin.com/


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN