Turkophony - Buzuki Orhan Osman

On Müzik Yapım | 2011
Buzuki Orhan Osman Turkophony

Müzisyenler:
Piyano - Eric Levy, Ivan Melon Lewis, Bahadır Tatlıöz
Bas - Kai Eckhardt, Daniel Noel Martinez, Thomas Kennedy, Umut Sel
Davul - Dave Weckl, Sean Rickman, Horacio El Negro Hernandez
Vokal - Sean Rickman, Onela, Mor Karbaşı
Akustik Gitar, Klasik Gitar - Ayhan Günyıl
Elektrik Gitar (1,4,5,6,7) - Christopher Paul Robinson
Trompet (9) - Amik Guerra
Trombon - Nejat Dayıoğlu
Klarnet (1,3,8) - Stavros Pazarentsis
Flüt - Nejat Dayıoğlu
Ney (1,2,8,4) - Serkan Bağkesen
Zurna (6) - Recep Sırplıoğlu
Conga (9) - Yasin Bozkurt
Keman (8) - Can Olgun
Lavta (1,8,10), Buzuki (2,3,5,6,7,8,9,10), Banjo (4,7) - Orhan Osman
Göksel Baktagir - Kanun (8)
Umut Hoşgör Yaylı Grubu Ensemble (4,10)

Parça Listesi:
01. Kırşehir (9:20)
02. Deep (Derin) (5:32)
03. Reminiscing (Maziden) (5:39)
04. Focus (5:48)
05. Balkan Jazz (4:54)
06. Anatolian (6:14)
07. A Taste of the Black Sea (Tadimlik Karadeniz) (5:36)
08. My Love (Askim) (4:54)
09. Havana (4:26)
10. Thanks (5:05)
Toplam Süre: 57:11

Albüm Hakkında:
"En ilgi çekici Türk motifleri harmanı" nam-ı diğer Buzuki Orhan 2007 yılından bu yana kayıtlarını sürdürdüğü projesinde dünya devlerini buluşturdu. Gerek stüdyoda, gerekse sahnede starlar biraraya gelerek unutulmaz Turkophony konserlerine imza attı. Turkophony projesi ile dünyanın önemli müzisyenlerini biraraya getiren Orhan Osman, Dave Weckl, Horcaio Hernandez El Negro, Amik Guerra, Ivan Melon Lewis, Daniel Noel Martinez, Mor Karbasi, Thomas Kennedy, Eric Levy, Kai Eckhardt, Sean Rickman ve Stavros Pazarentsis gibi isimlerle müziğini paylaştı. Albüm kayıtları İstanbul, Amerika, Yunanistan, Londra olmak üzere farklı lokasyonlarda yapıldı. Mastering ise Bob Katz imzası taşıyor. Turkophony Türk-caz kategorisinde. Ancak, sizi zahmetsizce Anadolu kadar Bulgar, Greek motiflerinde de dolaştırıyor. Buzuki Orhan bu uluslararası projede; kompozisyon ve aranjmanları ile en ilgi çekici Türk motifleri harmanını sergiliyor. Albümde yer alan tüm eserler Orhan Osman bestesi. Mor Karbasi ve Sean Rickman'ın da sözleri yer alıyor. Turkophony Eylül 2011 de Kaliforniya'da 1995 yılından beri world müzik ve jazz alanlarında faaliyet gösteren bir plak şirketi olan Golden Horn işbirliği ile Amerika ve Kanada da piyasaya çıktı. Albüm; 54. Grammy Ödülleri'nde Best Jazz Instrumental Album dalında ön aday oldu. Yaşayan efsane Dave Weckl, Orhan Osman ve Turkophony hakkında şunları söyledi: "Orhan ile çalışmak dünyanın diğer köşelerinden müzik stili ve ses konusunda eğitim oldu. Orhan tarafından yazılmış kompozisyonları batı müzikal eğitim ve bilgimle harmanlamak benim için zorlu ve fırsatlarla dolu bir mücadele oldu. Bence ortaya çıkan şey çok özel ve değişik. Umuyorum bir çok kişi tarafından keyifle dinlenir."


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Orhan Osman, Göksel Baktagir, Eric Levy, Ivan Melon Lewis, Bahadır Tatlıöz, Kai Eckhardt, Daniel Noel Martinez, Thomas Kennedy, Umut Sel, Dave Weckl, Sean Rickman, Horacio El Negro Hernandez, Sean Rickman, Onela, Mor Karbaşı, Christopher Paul Robinson, Ayhan Günyıl, Amik Guerra, Nejat Dayıoğlu, Stavros Pazarentsis, Serkan Bağkesen, Recep Sırplıoğlu, Yasin Bozkurt, Can Olgun, Umut Hoşgör Yaylı Grubu Ensemble


Albümdeki Parça Sayısı : 10


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 25


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 57:11


Web Sitesi : LinkYok


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN