Augmented Life - Eda And

Z Müzik Yapım (Kalan Müzik) | 2018
Eda And Augmented Life

Müzisyenler:
Eda And - Piyano
Volkan Hürsever - Kontrbas
Volkan Öktem - Davul
Sibel Köse - Vokal
Engin Recepoğulları - Tenor Saksofon, Soprano Saksofon
Yahya Dai - Alto Saksofon, EWI
Serdar Barçın - Alto Saksofon, Flüt, Alto Flüt
Türker Çolak - Perküsyon

İzmir Jazz Strings:
Can Güçkan - Keman
Çağlar Haznedaroğlu - Keman
Ziya Güçkan - Viyola
Serdar Mamaç - Viyolonsel

Parça Listesi:
1. Hamburg Medley (6:26)
2. Nine Eight Blues (9:01)
3. Haus Ballade (4:27)
4. Augmented Life (4:23)
5. Jazz Fantasie / Fantasie Impromptu (6:06)
6. İzmir Ballade (5:27)
7. Oyun (5:23)
Toplam Süre: 41:11

Albüm Hakkında:
2008'den beri Hamburg Almanya’da yaşamını sürdüren 1988 doğumlu İzmir'li kadın besteci, aranjör ve piyanist Eda And, kendi bestelerinden oluşan ilk caz albümü ile dinleyiciyle buluşuyor. Eda And'ın ilk albüm projesi olan "Augmented Life", Sibel Köse, Volkan Öktem, Volkan Hürsever, Serdar Barçın, Engin Recepoğulları, Yahya Dai, Türker Çolak gibi İstanbul ve dünya caz sahnesinin alanında en başarılı ve özgün olan sanatçılarını bir araya getiriyor. Türk müziğindeki oryantal melodileri ve aksak ritimleri, caz armonisi ve klasik modern müzikle harmanlayarak birbirinden bağımsız gibi gözüken bu müziklerin, birbiri içerisinde yeniden doğmasını amaçlıyor. Bunun yanısıra bu albümde farklı orkestrasyon teknikleri ve mutasyona uğratılan otantik aksak tartımlar, groove'lar ve doğu-batı füzyonları, cazda saksofon, flüt, davul, piyano ve kontrbas için yepyeni bir doğaçlama vizyonu açıyor. Ekip içerisindeki her ustanın, sazını parlatmasına imkan veren kompozisyonlar yer alıyor. Buna bazı bestelerde, sanatçının yine beraber oluşturduğu topluluk "İzmir Jazz Strings" ile klasik yaylı dörtlüsünün hacmi de katılıyor. Eda, jazz/funk/fusion/world/klasik genre'lerini yeniden tanımlayarak yepyeni bir stili sizlerle paylaşıyor.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Eda And, Volkan Hürsever, Volkan Öktem, Sibel Köse, Engin Recepoğulları, Yahya Dai, Serdar Barçın, Engin Recepoğulları, Yahya Dai, Türker Çolak, Can Güçkan, Çağlar Haznedaroğlu, Ziya Güçkan, Serdar Mamaç


Albüm Yayınlanma Tarihi : 19.12.2018


Albümdeki Parça Sayısı : 7


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 12


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 41:11


Web Sitesi : http://edaand.com/


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN