Embodied Poetry - Mehmet Polat

Aftab Records | 2023
Mehmet Polat Embodied Poetry

Müzisyenler:
Mehmet Polat - Ud
Mike Roelofs - Piyano
Daniel van Huffelen - Kontrbas
Martin Hafizi - Davul

Konuk Müzisyenler:
Gijs Levelt - Trompet (7)
Vardan Hovanissian - Duduk (8)
Şükrü Kirtiş - Ney (11)

Parça Listesi:
01. Intropection (05:11)
02. For Growth (05:40)
03. Embedoied Poetry (06:59)
04. Ladybird (04:08)
05. Compassion (06:38)
06. Diotima (04:32)
07. Groove Stories (04:30)
08. Landed Together (05:13)
09. Morning Smiles (06:55)
10. Vulnerable Gems (04:09)
11. Four Phrases (10:26)
12. Güpegündüz (05:19)
Toplam Süre: 01:09:00

Kayıt Yeri: Wedge View Studios

Editing: Frank Jonas
Pre-mixing: Frank Jonas
Mixing: Alex Geurink
Mastering: Alex Geurink

Fotoğraflar: Ali Çağlar Erdoğan
Tasarım [Kapak]: Vilie Manoli

Parçalar Hakkında:
Introspection: İlerledikçe renkli ve hareketlenen düşünceli, huzurlu bir parçadır. Bu albümde temsil edilen duyguların yelpazesini kapsar ve bu anlamda şarkı koleksiyonuna hoş bir giriş niteliğindedir.
For Growth: İspanyol ve İran müziğinden etkiler taşır. Hızlı bir 5/8 ritim üzerine kurulmuş olup, vuruş değişiklikleri, duraklamalar ve genişleyen anlar içerir.
Embodied Poetry: Hindistan Raga Yaman'ın küçük bir melodisinden türeyen ve tohum aşamasında henüz hayal edilmemiş bir ağaca dönüşen bir parçadır.
Ladybird: Caz ve geleneksel Doğu Avrupa tarzında bolca neşe, zengin melodiler ve ritmik yapıya sahip eğlenceli bir parçadır.
Compassion: Başkalarına karşı empatik bir sevgi hissi uyandırır.
Diotima: Aynı zamanda iki yaşındaki kızımın adıdır. İlk bilinen kadın filozof olan Antik Yunan'dan Diotima'nın adını taşımaktadır. Bu parça, Batı ve Doğu Akdeniz müzikal geleneklerini cazla birleştirir.
Groove Stories: 5/4'lük ritmi ve geri vuruşlarıyla, İspanyol müziği ve cazdan etkilenen, virtüözite, macera ve melânkolinin bir araya geldiği funky bir şarkıdır. Bu parçada trompetçi Gijs Levelt'in trompeti de yer almaktadır.
Landed Together: Ünlü Ermeni duduk sanatçısı Vardan Hovanissian'ın da yer aldığı bu parça, eski bir hatırlamanın farkındalığını verir, daha önce bilinen bir duygunun, tanıdık bir hikâyenin hissini verir.
Morning Smiles: Batıya ait bir majör tonalite ve Türk 9/8 ritmiyle, pozitif, sakin bir parçadır. Ud, güzel bir Hint raga olan Charukeshi üzerine solo improvisasyon yapar.
Vulnerable Gems: Bu çılgın ve materyalist dünyada hassas bir sanatçı veya sadece bir insan olmak acı verici bir şey olabilir; bu parçanın melankolisi, savunmasızlığı kucaklamaya yardımcı olur ve onu güce dönüştürür.
Four Phases: Bu parçada ney virtüözü Şükrü Kirtiş'in renkli sesiyle duyabileceğiniz dört müzikal fikir bulunur.
Güpegündüz: Türkçe'de "parlak günışığı" anlamına gelir ve hafif, akıcı, hareketli ve kültürel olarak açık fikirli bir parça için uygun bir başlıktır.

Albümle ilgili Cazkolik haberini buradan okuyabilirsiniz.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Mehmet Polat, Mike Roelofs, Daniel van Huffelen, Martin Hafizi, Gijs Levelt, Vardan Hovanissian, Şükrü Kirtiş


Albüm Yayınlanma Tarihi : 23.06.2023


Albümdeki Parça Sayısı : 12


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 7


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Tarzı : Etnik Caz, Dünya Müziği


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 1:09:00


Web Sitesi : http://mehmetpolat.net/


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN