Madtime Stories - Ceyda Özbaşarel

Things & Records | 2021
Ceyda Özbaşarel Madtime Stories

Müzisyenler:
Ceyda Özbaşarel - Vokal
Adem Gülşen - Piyano, Tuşlu Çalgılar
Enver Muhamedi - Kontrbas
Derin Bayhan - Davul
Emre Tankal - Gitar
Barış Doğukan Yazıcı - Trompet
Taşkın Akarsu - Trombon
Başak Yavuz - Ukulele, Islık

Parça Listesi:
1. Greedy (04:57)
2. Mankind (06:42)
3. Could You Live Like That (04:46)
4. Crooked House (06:02)
5. Scary Woman (05:13)
6. Remember Me (05:08)
7. Stormy Water (04:46)
8. Beklerken (03:47)
9. Tinderly (02:47)
Toplam Süre: 44:08

Besteleyen: Ceyda Özbaşarel
Şarkı Sözleri: Ceyda Özbaşarel
Düzenleyenler: Adem Gülşen, Ceyda Özbaşarel

Kayıt Yeri 1: Hayyam Stüdyoları, İstanbul, Türkiye
Kayıt Yeri 2: Stüdyo Daire, İstanbul, Türkiye

Mixing: Derin Bayhan
Mastering: Demirhan Baylan

Fotoğraflar: Murat Dürüm
Tasarım [Kapak]: Sanat Deliorman

Albüm Hakkında:
Vokal ve piyano eğitmeni, şarkıcı, kompozitör ve söz yazarı Ceyda Özbaşarel, yılların birikimini albüme dönüştürdü. 9 şarkılık albüm, 8 İngilizce, 1 Türkçe parçadan oluşuyor. Albümün ismi için İngilizce masal anlamına gelen "bedtime stories"den yola çıktığını belirten Özbaşarel, "Benim şarkılarım da biraz karanlık masallar gibi, o yüzden ismi Madtime Stories oldu. Şarkılarım, çağımızda insanların birbirleriyle, dünyayla ve kendi kendileriyle karşılaşmaları, yaptıkları ve uğradıkları haksızlıklar, umut ve umutsuzlukları, sevgileri, nefretleri, korkuları ile ilgili hayalimde oluşturduğum filmlerin müziği. Mesela "Remember Me", öldürülen bir kadının hayaletinin, katiline söylediği bir şarkı ama, sözleri bir metafor olarak da algılanabilir. Bir insanın  bu şarkıyı, kendisini incitmiş eski bir sevgilisine söylediğini de düşünebiliriz. Stormy Water'ı ise mülteci bir çocuk için yazdım. Her şarkının bir öyküsü var. Bir yanıyla da empatiye çağıran bir albüm."

Ceyda Özbaşarel kimdir?
YTÜ Çevre Mühendisliğini bitiren, ardından KOU Piyano Bölümü'nden mezun olan Ceyda Özbaşarel, Sibel Köse-Randy Esen caz vokal workshop’a katılarak caz eğitimine başladı. 2005 – 2011 yılları arasında Donovan Mixon ve Randy Esen ile caz vokal, sound ve emprovizasyon üzerine çalışmalar yaptı. Sheila Jordan, Aydın Esen ve Kevin Mahagony workshoplarına katıldı. Şevket Akıncı'nın Radyo Ekoton ve Escher Chronicles, Başak Yavuz'un Little Red Bug albümlerine ve Banu Kanıbelli'nin Lobna'nın Şarkısı çalışmasına konuk oldu. Pek çok mekanda konser veren sanatçı, 2014'ten bu yana Başak Yavuz ile birlikte "bi’ şarkım var" projesini yürütüyor ve projenin 2016 yılında çıkan "bi' şarkım var!" Stüdyo – albümündeki 14 şarkı yazarından biri.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Ceyda Özbaşarel, Adem Gülşen, Enver Muhamedi, Derin Bayhan, Emre Tankal, Barış Doğukan Yazıcı, Taşkın Akarsu, Başak Yavuz


Albüm Yayınlanma Tarihi : 29.01.2021


Albümdeki Parça Sayısı : 9


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 8


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 44:08


Web Sitesi : https://www.ceydaozbasarel.net/


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN