Türk Caz Musikisi II - Anıl Şallıel

SOLAS Records | 2022
Anıl Şallıel Türk Caz Musikisi II

Müzisyenler:
Anıl Şallıel - Tenor Saksofon
Batu Şallıel - Alto Saksofon
Aycan Tezel - Trombon
Tolga Erzurumlu - Klavye
Cahit Kutrafalı - Bas Gitar
Ekin Cengizkan - Davul
Deniz Taşar - Vokal
Hayen - Vokal
Burak Dursun - Trombon
Ergün Şenlendirici - Klarnet
Memduh Akatay - Perküsyon
Mustafa İpekçioğlu - Bağlama

Parça Listesi:
01. TJM (10:05)
02. Arz Talep Menfaat (4:50)
Toplam Süre: 14:55

Kayıt Yeri: Koma Studio, Etiler, İstanbul, Türkiye
Kaydeden: Hasan Umut Önder

Mixing: Emre Yazgın
Mastering: Emre Yazgın

Albüm Hakkında:
TJM, ilhamını veya kaos içinde uyumunu İstanbul'dan ya da herhangi diğer Metropolden alıyor. Şehirlerin, insanların ve toplulukların onları sarmalayan kültür ve etkenlere verdiği tepkileri tek bir parçaya rap'ten cool caza seyahat eden müzik türleriyle notaya döküyor. Anıl Şallıel'in saksafonla kurduğu temel; Deniz Taşar’ın rap vokallerinden Ergün Şenlendirici’nin klarnetine geçerek kültürel katmanlar arttıkça zenginleşiyor. TJM Türk popüler kültürünün ve caz müziğinin önde gelen isimlerinden Aycan Tezel, Batu Şallıel, Burak Dursun, Mustafa İpekçioğlu, Memduh Akatay, Tolga Erzurumlu, Cahit Kutrafalı ve Ekin Cengizkan'ı bir araya getiriyor.

Anıl Şallıel Hakkında:
Caz ve popüler müzik sahnesinin genç yeteneği Anıl Şallıel 1993 doğumlu olup, 8 yaşında babası Mümin Şallıel'in teşviki ile saksofon öğrenmeye başlamıştır. Profesyonel müzik hayatına 14 yaşında başlamıştır. 15 yaşında ünlü davul virtüözü Dave Weckl ile aynı sahneyi paylaşmıştır. Müzik tarzlarını ayırmadan her tarzı çalmaya özen gösteren Şallıel, 1200'e yakın albüm, dizi, film ve jingle'a nefesini vermiştir... 30 Nisan 2012'de Uluslararası Caz Günü kapsamında ünlü İtalyan gitarist Nicola Conte ile aynı sahneyi paylaşmıştır. İstanbul Superband ve CRR Big Band üyesi olan Şallıel'in eşlik ettiği diğer uluslararası isimler arasında Natalie Cole, Dee Dee Bridgewater, Anthony Strong da var. 2011 senesinde kendi projesi olan What Da Funk'ı kurmuştur. What Da Funk ile 12 sanatçının söylediği WDF1 albümünü yayınlamıştır. Önder Focan ve kardeşi Batu Şallıel ile ortak projeleri FunkBook ile 2016'da albüm çıkarmışlardır. 2018 yılında Şallıel Bros adı altında aynı isimli albümü ve Famire ve Önder Focan & Şallıel Bros olarak da Funkbook A la Turc'u çıkarmıştır. 2016 yılında Serkan Çağrı'nın müzik direktörlüğünde Türk Hava Yolları'nın kabin müziklerinde soprano saksofon ve flüt çalmıştır. 2019 yılında solo projesi olan 166 Days'i çıkarmıştır. 2021'de ise Mosso Noise ve Ergün Şenlendirici işbirliği ile 166 Days single çalışması gerçekleştirmiştir.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Anıl Şallıel, Batu Şallıel, Aycan Tezel, Tolga Erzurumlu, Cahit Kutrafalı, Ekin Cengizkan, Deniz Taşar, Hayen, Burak Dursun, Ergün Şenlendirici, Memduh Akatay, Mustafa İpekçioğlu


Albüm Yayınlanma Tarihi : 04.02.2022


Albümdeki Parça Sayısı : 2


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 12


Albüm Tipi : Single


Albüm Tarzı : Etnik Caz, Dünya Müziği


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 14:55


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN