Womens Blues - Göksenin

Kendi Üretimi | 2020
Göksenin Womens Blues

Müzisyenler:
Göksenin - Vokal
Ozan Yeşildal - Bas Gitar
Soner Doğanca - Davul
Gürkan Özbek - Gitar

Konuk Müzisyen:
Dinçer Tuğmaner - Mızıka (1, 5)

Parça Listesi:
1. Hala Vazgeçmedim (3:15)
2. Blues is My Business (3:21) (Etta James yorumu)
3. Me and My Chauffeur Blues (3:40) (Memphis Minnie yorumu)
4. Don't Put Your Hand On Me (3:16) (Koko Taylor yorumu)
5. Çayda Çıra Blues (Kindles On the Creek) (2:55) (Anonim Türkü Blues yorumu)
6. Prove It On Me (2:51) (Ma Rainey yorumu)
7. Once In A While (3:56)
8. Take me Out (3:24)
9. The Dream (2:58)
Toplam Süre: 29:36

Sözler: Göksenin (1, 7, 8, 9), Bowe Kevin Joseph/Cerney Todd David (2)
Besteleyen: Göksenin (1, 7, 9), Gürkan Özbek/Göksenin (8)

Kayıt Yeri 1: İTÜ MİAM Stüdyoları, İstanbul, Türkiye
Kaydeden: Kıvılcım Konca
Mixing, Mastering: Serdar Öztop

Kayıt Yeri 2: Göksenin'in Evi, Soner Doğanca'nın davul stüdyosu
Kaydeden: Göksenin
Mixing, Mastering: Ozan Yuvarlak

Albüm Hakkında:
Göksenin ve grubunun kadınlar tarafından yazılmış/yorumlanmış blues şarkıları yorumladıkları ve bu kadınların hikayelerini anlattıkları "Woman Blues with Göksenin" projesinin bir meyvesi niteliğinde. Toplam 9 şarkıdan oluşan albümde Göksenin, dört blues bestesinin yanında blues dünyasının mihenk taşı kadınlarından Ma Rainey, Memphis Minnie, Koko Taylor ve Etta James'ten birer şarkıyı ve kına gecelerinin vazgeçilmezi Çayda Çıra türküsünü blues düzenlemesiyle yorumluyor.

Blues söylemek, her ne kadar B.B. King'in deyimiyle hüzünlüyken sizi artık hüzünlü olmayan bir ruh haline taşısa da bluesun annesi Ma Rainey'e göre de daha iyi hissetmek için değil hayatı anlamak için başvurduğunuz bir yol... Her iki yolu da benimseyerek yola çıkan Göksenin, albüm için seçtiği ve yazdığı şarkıların sözlerinde hüzünlerini yemiş yutmuş kadınları, seven ve aldatılmaya tahammülü olmayan tehditkar kadınları, hayat kadınlarını, şiddete uğrayan ve şiddete karşı ayağa kalkabilmiş kadınları, aile baskısıyla sevdiğine kavuşamayan kadınları, gizlenmek zorunda kalan gay kadınları, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine maruz kalmamış kadınları (rüyalarda), "beni arada bir anlıyor ve mutlu ediyorsun; o zaman arada bir benimsin" diyen kadınları, hep bir şekilde hapsolmuş kadınları ve hala vazgeçmeyen kadınları anlamaya ve anlatmaya çalışırken bunu hüznü giderici bir yolla yapmaya da özen gösteriyor.

Albümdeki dokuz şarkıdan yedisi İTÜ MİAM stüdyolarında grup tarafından canlı çalınarak; ikisi de Göksenin'in evinde ve Soner Doğanca'nın davul stüdyosunda kaydedildi. İTÜ MİAM'da kaydedilen şarkıların kayıtlarını Kıvılcım Konca, mix ve mastering'ini Serdar Öztop; diğer şarkıların kayıtlarını Göksenin, mix ve mastering'ini Ozan Yuvarlak gerçekleştirdi.

Göksenin, müzisyenliğinin yanında 2018'den beri kurucuları arasında yer aldığı Türkiye'deki ilk ve tek Blues Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Göksenin, Ozan Yeşildal, Soner Doğanca, Gürkan Özbek


Albüm Yayınlanma Tarihi : 25.11.2020


Albümdeki Parça Sayısı : 9


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 4


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Tarzı : Blues


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 29:36


Web Sitesi : https://www.gokseninmusic.com/


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN