Bridge - Yavuz Akyazıcı

Esen Müzik | 2012
Yavuz Akyazıcı Bridge

Müzisyenler:
Yavuz Akyazıcı - Gitar
Ozan Musluoğlu - Kontrbas
Joe Fonda - Kontrbas
Derin Bayhan - Davul
Eric Person - Alto Saksofon, Soprano Saksofon

Parça Listesi:
01. Mr. EP (05:59)
02. Neruda (07:02)
03. I Know You Can Hear Me (05:46)
04. Too Late (05:26)
05. Goin' Home (08:17)
06. Sway (07:31)
07. Houes Of The Rising Sun (08:39)
08. Beatrice (08:10)
09. Brith (06:58)
10. Bridge (10:12)
Toplam Süre: 1:14:18

Yapımcı: Yavuz Akyazıcı

Albüm Hakkında:
Albümde "Sway" ve "House of the Rising Sun" gibi iki popüler şarkının caz yorumunun yanı sıra, Sam Rivers’ın “Beatrice” isimli caz standardı ve yedi tane Yavuz Akyazıcı bestesi yer alıyor.

Yavuz Akyazıcı albümde gitar çalarken, dünyanın en saygın caz magazini Downbeat tarafından beş yıl üst üste “#1 Star Jazz Drummer” Matt Wilson davul çalıyor. Saksafonda ise Dave Holland’ın "Dream of the Elders" albümünden tanıdığımız Eric Person var. Kontrabasta ise Joe Fonda ismi dikkat çekiyor.

Albümde "I Know You Can Hear Me" isimli şarkı Türkiye’nin tanınmış müzisyenlerinden kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Derin Bayhan ile trio olarak kaydedilirken, albüme adını veren "Bridge" isimli balad ise bir Ozan Musluoğlu, Yavuz Akyazıcı düeti.

Yavuz Akyazıcı, kendi cümleleriyle şarkılarını şöyle yorumluyor:
Mr. EP – Eric Person için yazdığım ve blues çalışını çok sevdiğimden bu yönünü ön plana çıkaracak şekilde düzenlediğim bir kompozisyon.

Neruda – Şiirlerinden çok etkilendiğim için Pablo Neruda’ya ithafen yazılmış bir beste.

Goin’ Home – 17 yılın ardından Türkiye’ye dönme kararı aldıktan sonraki ruh halimle bestelediğim bir şarkı. Bana huzurlu bir gemi yolculuğunu hatırlatan bir melodi.

I Know You Can Hear Me – Babamın vefatından hemen önce onun için bestelediğim bir şarkı. Bana inanması, beni desteklemesi sayesinde bütün bu şarkılar ortaya çıkabildi. Hayatımdaki en etkileyici süper kahramanım, canım babam.

Bridge – Herşeyin birbirine bağlandığı, çözüme ulaştığı noktada, Türkiye’ye döndükten sonra bestelediğim ve buradaki müzisyen arkadaşlarımla kaydetmeyi planladığım bir şarkı.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Yavuz Akyazıcı, Ozan Musluoğlu, Joe Fonda, Derin Bayhan, Eric Person


Albümdeki Parça Sayısı : 10


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 5


Albüm Tipi : LP (Long Play)


Albüm Süresi : 1:14:18


Web Sitesi : https://yavuzakyazici.com/


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN