Cazın Milli Takımı "İstanbul Superband" 20. yılını unutulmaz bir konserle kutlamaya hazırlanıyor

Cazın Milli Takımı "İstanbul Superband" 20. yılını unutulmaz bir konserle kutlamaya hazırlanıyor

Geçmişi 20 yıl önceye dayananan ve 'Cazın Milli Takımı' olarak anılan "İstanbul Superband" 2002 yılında Aycan Teztel ve Şenova Ülker tarafından kuruldu.

 

Türkiye'nin gözde caz orkestrası 20. Sanat Yılı'nı Türkiye'nin önde gelen caz seslerinden Fatih Erkoç ile beraber verecekleri bir konserle kutlamaya hazırlanıyor.

 

2002 yılında Beck's Big band adıyla kurulan İstanul Superband aynı sene İstanbul Caz Festivali kapsamında Herbie Hancock ve Michael Brecker konserinin After Show partisinde çaldı.

 

2003 yılında İş Sanat sahnesinde Fatih Erkoç, Sibel Köse, Tuna Ötenel, Neşet Ruacan, Aşkın Arsunan, Şenova Ülker, İmer Demirer, Levent Altındağ gibi bir çok ünlü müzisyenin katılımıyla unutulmaz bir konser veren topluluk, sonraki yıllarda önde gelen caz festivalleri ve yurtdışından gelen Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Kurt Elling, John Scofield, Natalie Cole gibi Grammy ödüllü dünyaca ünlü yıldızların orkestrası olarak sahne aldı.

 

 

20. yıl konseri 6 Ocak akşamı

 

 

İstanbul Superband 6 Ocak 2022 Perşembe akşam saat 20:30'da İş Sanat konseri olarak Maximum Uniq Hall'da Türkiye'nin en güçlü müzisyenlerinden oluşan kadrosuyla konser verecek.

 

Bu konserde sahnede yer alacak müzisyenler şöyle;

 

Fatih Erkoç ve Selen Beytekin solistler, Şef Aycan Teztel, Ercüment Orkut piyano, Ozan Musluoğlu kontrbas, Volkan Öktem davul, Şenova Ülker, Barış Yazıcı, Tolga Bilgin, Ege Cengiz trompet, Bulut Gülen, Burak Dursun, Altaş Acar ve Eray Zikguş trombon, Serhan Erkol soprano ve alto saksofon, Batu Şallıel alto saksofon ve flüt, Anıl Şallıel tenor saksofon, Serkan Altınok tenor saksofon ve Barış Ertürk bariton saksofon.

 

Büyük ihtimalle konserin biletleri tükendi ama siz yine de kontrol etmeyi unutmayın.

 

Cazkolik.com / 04 Ocak 2021, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X