123'ün yolculuğu yeni albüm "Arve" ile sürüyor

123'ün yolculuğu yeni albüm "Arve" ile sürüyor

Berke Can Özcan, Burak Irmak, Dilara Sakpınar ve Feryin Kaya’dan oluşan dört kişilik ekip 123 (bir, iki, üç) üçüncü çalışması "Arve"yi Aralık ayında piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

 

2009’da ilk albümleri "Aksel"i kendi plak şirketleri olan "Aisha Records" üzerinden yayınlayan 123, bu albümle birlikte 230 sayfalık bir illüstrasyon kitabı çıkarmıştı. Kitap "Aksel" hikayesini oluşturan bir üçlemenin başlangıcıydı. İlk albüm çalışmasının ardından Mayıs ayında "Stereo Love" adındaki EP’sini yayınlayan grup aynı ay içerisinde Eskişehir Senfoni Orkestrası’yla sahne alarak sevenlerini şaşırtmıştı. Grup şimdi ise "Arve" adlı üçüncü çalışmasıyla Aksel hikayesine kaldığı yerden devam ediyor.

 

Bir yıla aşkın süredir çalışmaları süren ve 14 şarkıdan oluşan "Arve" yine Aisha Records üzerinden piyasaya sürülecek. "Arve"nin altyapıları grubun İstanbul’daki kendi stüdyosunda, vokal kayıtları Stockholm’de, miksi ise New York’ta yapıldı.

 

123, albüme adını veren parça "Arve" için dünyaca ünlü trompetçi Arve Henriksen ile çalıştı. Grup, müzikseverleri merakla beklenen hikayesinin devamına davet ediyor. 123’ün yeni albümü "Arve" 15 Aralık’ta hem kitap ve CD versiyonu hem de sadece CD versiyonu ile CD marketlerde satışta olacak.

 

Cazkolik.com / 02 Aralık 2010, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.