Yeni albüm çıkmışken sıcağı sıcağına konsere geliyorlar

Yeni albüm çıkmışken sıcağı sıcağına konsere geliyorlar

18 yıllık geçmişleri boyunca her zaman orijinal olmayı amaçlamış maceracı ve demokratik bir grup olarak oyunda kendi kurallarını koymuş ve bu kurallara göre oynamış bir grup The Bad Plus. Açık görüşlü müzikleri dinleyiciyi yeni maceralara davet eden bir ruh yapısına sürüklüyor. Geçen yıl yayınlanan kendi prodüksiyonları Never Stop II gruba yeni katılan Orrin Evans’ın ilk kaydıydı ve eleştirmenlerden olumlu tepkiler aldığını söyleyebiliriz.

 

Yakın dönemde yayınlanan Activate Infinity, grubun kendi benzersiz bakış açısını, yaratıcılığını ve karakterini kısıtlama olmadan geliştirmesini sağlamak için öngörü ve tutkuyla birlikte çalışan İngiliz plak şirketi Edition Records ile ilişkilerinin yeni meyvesi.

 

Bugün toplumların derinden, dengesiz ve rahatsız edici şekilde bölündüğünü söylemeye gerek yok. Bununla birlikte, The Bad Plus için Activate Infinity, kaosun ortasında bir akıl sağlığı merkezini temsil ediyor; kişisel olanı ifade etme ve sahip olunan güçler tarafından sınırlandırılmadan veya kısıtlanmadan söyleme özgürlüğünü ifade ediyor. Grupta üç ses, ortak bir amaç ve mesajı paylaşan, tek bir ses gibi davranıyor. Bu, The Bad Plus`ın en yaratıcı ve etkileyici halini oluşturuyor.

 

Albümde yazılan müzikler kişisel yazım sürecinden sonra kolektif bilincin hakim olduğu bir prodüksiyon süreciyle kulaklarımıza ve zihinlerimize ulaşıyor.

 

Grup, Güney Amerika’dan başlayarak Avrupa’da devam edecek olan bir turnede. Avrupa turnesinin üçüncü konseri olarak 14 Kasım’da İstanbul’da çalacak. Ruhu olan ve sonsuz bir yolculuk fikri, grubun hayranlarına zengin ve yaratıcı yollarla sonsuzluğa ulaştırmak için ilham verecek. Arkanıza yaslanın, dinleyin ve yolculuğun tadını çıkarın!

 

Burak Sülünbaz

 

Cazkolik.com / 02 Kasım 2019, Cumartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.