21. Akbank Caz Festivali`ne Galatasaray Üniversitesi İşletme Klübü`nden "En İyi Organizasyon Ödülü" verildi

21. Akbank Caz Festivali`ne Galatasaray Üniversitesi İşletme Klübü`nden "En İyi Organizasyon Ödülü" verildi

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden ve geçtiğimiz yıl 13 Ekim - 3 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen 21. Akbank Caz Festivali, Galatasaray Üniversitesi (GSÜ) İşletme Kulübü tarafından “2011 yılının En İyi Organizasyonu” ödülüne layık görüldü.

 

Dünyanın en önemli caz sanatçılarını ülkemizde ağırlayan 21. Akbank Caz Festivali, on gün boyunca klasik cazdan avangart tınılara, dünya müziklerinden elektronik keşiflere kadar sanatseverlere farklı deneyimler sunduğu zengin programı ile dokuz ilde ikiyüzellinin üzerinde sanatçının katılımıyla elliye yakın konseri  izleyiciyle buluşturdu. Pozitif’in organizasyonu ile düzenlenen festival, aralarında Avishai Cohen “Seven Seas”, Arild Andersen Trio, Maffy Falay Sextet, Dusko Goykovich Quartet, Robert Glasper Experiment, Vijay Iyer Trio ve ZAZ gibi birçok ünlü ismi ağırlarken, genç ve başarılı yeteneklere de performanslarını sergileme ve usta isimlerle aynı sahnede yer alma imkanı sundu.

 

Konser programının yanı sıra atölye çalışmaları, paneller, yarışmalar, cazlı brunch’lar ile zenginleşen 21. Akbank Caz Festivali kapsamındaki Kampüste Caz etkinliği ile 17 Ekim - 03 Kasım tarihleri arasında İstanbul’un yanı sıra Eskişehir, Ankara, Trabzon, Erzurum, Adana, Kayseri, Konya ve Bursa’nın da aralarında yer aldığı dokuz ilde toplam onüç konser gerçekleştirildi. Festival kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve Türkiye’nin dört bir yanından büyük ilgi gören “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması”, 30 yaşını aşmamış amatör genç yeteneklere, festivalin bir parçası olma ve profesyonel sanatçılarla birlikte sahnede Jam Session yapma imkanı sundu.

 

Cazkolik.com / 17 Mart 2012, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.