CSO ADA ANKARA caz konserleriyle yeni sezona damga vurmaya hazırlanıyor

CSO ADA ANKARA caz konserleriyle yeni sezona damga vurmaya hazırlanıyor

CSO Ada Ankara bu sezon sadece Ankaralıların değil, Türkiye'nin her şehrinden müzik severlerin katılmak isteyeceği konserler gerçekleştirecek.

 

Başkente yeni bir soluk getiren CSO ADA ANKARA Tarihi Salon, Mavi Salon ve Ana Salon isimli üç farklı salonu, sergi alanı, mağazası, dinamik fuayesi, Kovan Bistronomy ve Green Room isimli etkinlik alanlarıyla bütün bir yıl kültür ve sanatın merkezi olacak. CSO ADA ANKARA ayrıca, Kültür Bakanlığının bahar aylarından beri sürdürdüğü Kültür Yolu etkinliklerinin de merkez duraklarından biri olma işlevine sahip.

 

Yeni sezon programını açıklayan CSO ADA ANKARA yeni sezona dair ayrıntılı programını paylaştı. Erken Dönem ve Barok, Çağdaş-Deneysel, Oda Müziği ve Resital, Caz, Dünya Müziği, Somut Olmayan Kültürel Miras, Tiyatro ve Çocuk Etkinlikleri serileriyle yediden yetmişe herkese hitap edecek yoğun programıyla Eylül ayından itibaren sezonu başlatıyor.

 

Bu yıl CSO ADA ANKARA'nın caz konserleri çok yoğun

 

Dünyaca ünlü ödüllü sanatçılar, Ankara’da ilkler ve yaratıcı dahileri caz ve dünya müziği konserlerinde izleyeceğiz.

 

Şarkıcı, oyuncu ve besteci kimlikleriyle tanınan ve 2021 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Fransa’ya ikincilik getiren çok yönlü sanatçı Barbara Pravi.

 

Caz dünyasına yeni bir soluk getiren fenomen basçı Kinga Glyk.

 

 

The Bad Plus Ankara'ya ilk kez gelecek

 

 

Caz dünyasının sıradışı ve dinamik triosu, 20. yılını deviren The Bad Plus Ankara’da ilk defa konser verecek.

 

13 caz albümünü sığdırdığı, 30 yılı aşkın kariyerine solist, söz yazarı ve saksafon/gitar sanatçısı olarak devam eden, London Times tarafından, “yaratıcı ve sınıflandırılamaz” olarak tarif edilen Curtis Stigers çok özel bir konserlerle sanatseverlerin karşısına çıkıcak.

 

Başarılarla dolu kariyerine 11 albüm, sayısız ödül ve bir Grammy adaylığı sığdıran efsanevi caz vokalisti Cyrille Aimee, eşsiz sesiyle müzikseverlerin ruhuna dokunacak.

 

Şarkılarında Faroe Adaları’nın nefes kesen dramatik manzarasını bulduğumuz Nordik müziğin Wardruna ile birlikte en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Eivor, CSO ADA ANKARA sahnesini mistik bir dünyaya dönüştürecek.

 

Saraybosnalı trompetçi, besteci ve multi-enstrümantalist Miron Rafajlovic, Türkiye’deki ilk konserinde Balkanların ruhu, cazın zarafeti ve flamenkonun büyüsü arasındaki eşsiz uyumu sahneye taşıyacak.

 

Azerbaycan’ın ünü dünyaya yayılan müzisyenlerinden tar virtüözü Arslan Novrasli, ilk kez CSO ADA ANKARA’da Türk müzikseverlerle buluşacak.

 

Hindistan’ın kendine özgü klasik müziğini başarıyla icra eden topluluğu Sangita, ilk kez CSO ADA ANKARA’da bir karnatik müzik konserine imza atarak dinleyicilerin ruhunda evrensel titreşimler yaratacak.

 

Çağdaş tango beşlisi Chamber Jam Quintet, modern tango bestelerini eski tangoların yeni düzenlemeleriyle harmanlayan repertuvarlarıyla izleyenleri tangonun tarihine dair benzersiz bir yolculuğa çıkaracak.

 

Avrupa’da yıldızı parlayan saksafon sanatçısı Manu Brazo ve piyanist Pepe Fernandez, alışılmış müzik türlerine meydan okuyan repertuvarları FOLKLORE ile farklı bir müzikal deneyim yaşatacak.

 

New York Times’ın çok yönlü müzisyenliğine övgüler yağdırdığı Allan Harris; Nat King Cole’un unutulmaz yılbaşı şarkılarını Ana Salon’da yorumlayacak.

 

Türkiye’nin önde gelen caz solistlerinden Elif Çağlar ile piyanoda Can Çankaya, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ediz Hafızoğlu’ndan oluşan dörtlü Mavi Salon’da cazseverlerle buluşacak.

 

Ceren Temel Band, geçtiğimiz mart ayında yayımlanan albümleri “The Rewind”dan parçalar, caz standartları ve loop projesinden şarkılarla Mavi Salon’da caz rüzgârları estirecek.

 

CSO ADA ANKARA ayrıca bu sezon, ödüllü klarinet sanatçısı Onur Çalışkan’ı ağırlayacak.

 

Öğle Vakti Konserleri serisinin devamı niteliğinde, kemanın parlayan yıldızı genç yetenek Doruk Deniz Aksu ve başarılı genç piyanist Eylül Selamet Ankaralı müzikseverler ile buluşacak.

 

Cazkolik.com / 04 Eylül 2022, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.