31. İstanbul Caz Festivali dün akşam düzenlenen törenle başladı. Geceden notlar yayında

31. İstanbul Caz Festivali dün akşam düzenlenen törenle başladı. Geceden notlar yayında

 

31. İstanbul Caz Festivali dün akşam Yaşam Boyu Başarı Ödülleri ve teşekkür plaketlerinin verilmesiyle başladı

 

 

Avusturya Kültür Ofisi'nin Boğaz esintili yaz bahçesinde festival her sene açılış gecesi iki sanatçıya verdiği Yaşam Boyu Başarı Ödülü bu sene müzik dünyamızın son altmış yılına olduğu kadar kayıtlı caz müziğin ilk albümü kabul edilen "Jazz Semai"nin prodüktörü Nino Varon ile Türkiye'nin ilk kadın caz piyanisti kabul edilen Nilüfer Verdi'ye ödüllerinin takdimiyle başladı.

 

 

Festivalin açılış ve ödül gecesinde festivale destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür edildi

 

 

 

Görgün Taner ve Yeşim Gürer Oymak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na plaket takdim ediyor. (Fotoğraf: Salih Üstündağ)

 

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner ile Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak'ın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verdikleri teşekkür plaketiyle başlayan törende İmamoğlu kısa bir konuşma yaptı. Gecede ayrıca, Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık, Hollanda Kültür Ataşesi David Naves ile başta festivalin kurumsal destekçisi Garanti BBVA olmak üzere destek veren tüm kurum ve kuruluşların yetkililerine teşekkür plaketleri takdim edildi.

 

 

Fotoğraf: Salih Üstündağ

 

 

2024 yılı Yaşam Boyu Başarı Ödülü Nilüfer Verdi ile Nino Varon'un oldu

 

 

Gecenin en önemli kısmı olan ödül takdimlerinde müziğe hayatının şu kadar yılını değil ömrünün tamamını adayan isimlerden Nino Varon ödülünü festivalin direktörü Harun İzer'in elinden aldı.

 

 

İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer (Fotoğraf: Salih Üstündağ)

 

Gecenin diğer ödülü ise yine Harun İzer tarafından Nilüfer Verdi'ye takdim edildi. Verdi, ödül için yaptığı teşekkür konuşmasının bir kısmında hayvan haklarına yönelik duyarlılığın artması gerektiğine dikkat çekti.

 

Cazkolik.com / 04 Temmuz 2024, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.