Nardis Jazz'da yeni konserler

Nardis Jazz'da  yeni konserler

İstanbul gibi oniki milyonluk bir metropolün bir elin parmaklarını geçmeyen gerçek anlamda bir iki caz kulübünden biri olan Nardis Ekim ayının son günlerindeki konser takvimini duyurdu. Türler arasında fazlaca ayrım yapmaksızın caz eksenli bir müziğe yer veren Nardis, müzik ve müzisyenin ön plana çıktığı. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek konserler ise şöyle;

 

Baki Duyarlar Trio 21 Ekim, Saat: 21.30 - 00.30

 

Piyanoda Baki Duyarlar, tenor saksafonda Engin Recepoğulları, basta Ahmet Türkmenoğlu ile davulda Ediz Hafızoğlu'nun oluşturduğu grubu bu sezonun en keyifli projelerinden birinde dinlemek mümkün.

 

Kamil Erdem Trio 22 Ekim, Saat: 21.30 - 00.30

 

Grupta basta Kamil Erdem'e piyanoda Kürşat Deniz ve davulda da Edif Hafızoğlu eşlik ediyor. Trio Ray Brown, Paul Chambers, Ron Carter, Charles Mingus, Oscar Pettitford gibi cazın büyük basçılarının eserlerini yorumlacak. Kesinlikle kaçmaz.

 

Sarp Maden "Hammond Trio" 23 Ekim, Saat: 21.30 - 00.30

 

Gitarda Sarp Maden'e Hammond Orgda Ercüment Orkut ve davulda da Tolga Bedir eşlik ediyor. Geçtiğimiz günlerde latin caz ağırlıklı projesini yayınlayan Sarp Maden'in bu akşamki konseri ise daha farklı bir repertuvar içeriyor.

 

Sibel Köse 24 Ekim, Saat: 22.30 - 01.30

 

Vokalde Sibel Köse'ye piyanoda Baki Duyarlar, basta Eralp Akyol ve davulda da Cem Aksel eşlik ediyor. Cazla ilgili hayatına üniversite yıllarında başlayan Sibel Köse Polonya'da Zamosc kentinde düzenlenen yarışmada birinci oldu. Bu gece Sibel Köse ve arkadaşları caz standartlarını bizlere dinletecekler.

 

Melis Sökmen 25 Ekim, Saat: 22.30 - 01.30

 

Vokalde Melis Sökmen'e, vokal ve flütte Aysun Sökmen, trombonda Hakan Çimenot, gitarda Cem Tuncer, piyanoda Ugur Gülbaharlı, basta Cudi Genç ve davulda Ediz Hafızoğlu eşlik ediyor. Bu akşam bizleri Melis Sökmen ile RB ve soul dolu bir gece bekliyor.

 

Anna Maria Caselli Simone Guidici Duo 27 Ekim, Saat: 21.30 - 00.30

 

İtalyan gitarist ve besteci Simone Guidici doksanların başından bu yana İtalyanın en sevilen sanatçılarından biri. Ralph Alessi, Erik Friedlander, Chris Speed, Don Byron gibi isimler aynı sahneleri paylaşan Guidici son albümü "Storie Di Fiume"yi 2006 yılında çıkarmış. bu gece kendisine vokalde Anna Marie Caselli eşlik edecek ve kendi repertuvarından seslendirecekler.

 

Selim Benba Trio 28 Ekim, Saat: 21.30 - 00.30

 

Piyanoda Selim Benba, basta Nezih Yeşilnil ve davulda Deniz Dündar'ın oluşturduğu trio son dönem çalışmalarından örnekleri dinlettirecekler.

 

Cazkolik.com / 2008

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.