34. Ankara Müzik Festivali klasikten caza, flamenkodan rock`n roll`a tüm müzikseverleri mutlu edecek programa sahip.

34. Ankara Müzik Festivali klasikten caza, flamenkodan rock`n roll`a tüm müzikseverleri mutlu edecek programa sahip.

Ankara ve Türkiye`nin köklü müzik festivali Ankara Müzik Festivali bu yıl 4-30 nisan tarihleri arasında gerçekleşeceğini duyurdu. Klasik müzik ağırlıklı olmakla birlikte programında klasikten caza, modern danstan popüler müziklere kadar geniş bir yelpazeye yer veren festival 11 konserle Ankaralıları 11 gün boyunca MEB Şura Salonu`na taşıyacak.

* * *

Açılış konserinde, dünya çapında kuruluşundan itibaren varlığını kesintisiz sürdüren en eski orkstralardan biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Kültür ve turizm Bakanlığı Çoksesli Korosu`nu Rengim Gökmen`in şefliği, bandoneon sanatçısı Tolga Salman ve mezzosoprano Caner Akgün`ün solistliğinde izleyecek müzikseverler.

* * *

Festivalde, klasik konserlerin yanında Big Al & The Jokers le renkli bir rock`n roll konserini, Rafael Amargo`nun flamenko dans topluluğunun gösterisini ve en önemlisi cazseverlerin hemen kulaklarını dikecek Nicholas Payton Afro Caribbean Mix Tape Projesini izleme imkanı bulabilecek.

* * *

Festivalle ilgili caz takvimi bölümünden 4-12-13-14-19-20-22-26-27-29-30 nisan tarihlerine tıklayarak ilgili konserlerin programlarını inceleyebilirsiniz.

Cazkolik.com / 31 Mart 2017, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.