New York`da aynı müzik çevresinde buluşan 4 ülkenin çocuğu 20 Ekim akşamı Hayal Kahvesi`nin yeni mekanında.

New York`da aynı müzik çevresinde buluşan 4 ülkenin çocuğu 20 Ekim akşamı Hayal Kahvesi`nin yeni mekanında.

Dünya cazının başkenti New York`da dört ülkenin birbirini bularak roman müziğini caz ve funkla buluşturan çocukları müzikleriyle New York Gypsy All Stars grubu 20 Ekim akşamı Hayal Kahvesi`nin yeni mekanı Arenapark`ta sevenleriyle buluşacak.

Geçtiğimiz Haziran ayında kapılarını açan Hayal Kahvesi Arenapark yeni sezonda mümkün olduğunca böyle etkinliklere sahnesinde yer vermeyi planlıyor. 20 Ekim akşamı böylesi gecelerin ilki yaşanacak. Balkan müziğindeki Çingene ruhunu, Latin caz tınıları, funk ve Türk melodileri ile birleştiren grup Romanetch albümündeki parçaları ve yaptıkları doğaçlamalarla en iyi müzikal fikirleri bir araya getiriyor.

Dünyanın iyi müzik okullarında yetişmiş virtüözler tarafından kurulan New York Gypsy All-Stars grubu; klarnette İsmail Lumanovski, bas gitarda Panagioitis Andreou, kanunda Tamer Pınarbaşı, davulda Engin Günaydın ve klavyede yenilikçi bir ses dehası olan Jason Lindner’dan oluşuyor. Balkan Romanları’nın izinden grup, tüm dünya müziklerine açık ve tıpkı Romanlar gibi her milletten en iyi müzikal fikirlerini buluşturuyor. Makedon, Türk, Yunanlı ve ABD’li grup üyeleri, Julliard ve Berklee gibi prestijli okullardan kazandıkları derecelerin yanı sıra, yerel müzisyenlerle yaptıkları doğaçlamalar ile müziklerindeki zenginliği sağlıyor.

Roman müziğinin Amerika’daki en tanınmış gruplarından biri olan New York Gypsy All-Stars, Karadeniz’den Brooklyn’e kadar dünyanın birçok yerinde coşkulu dinleyicilere çaldı. Romanetch albümleri ile Çingene ruhunu, caz ve funkla harmanlayan New York Gypsy All-Stars, kaçırılmayacak bir konser ile 20 Ekim cumartesi akşamı yeni açılan Hayal Kahvesi Arenapark’ta olacak. Ajandanıza not almayı unutmayın.

Konser 20 Ekim Cumartesi akşamı saa 23:00`de gerçekleşecek. Giriş ücretinin 25 TL. olduğu konser için mekanın 0 212 495 7550 numarasından irtibat kurabilirsiniz. Adresi ise şöyle: Atakent Mahallesi, Çiçekli Vadi Caddesi, No:1, küçükçekmece, İstanbul.

Cazkolik.com / 17 Ekim 2012, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.