Akbank Sanat 30 Nisan Dünya Caz Günü'ne sürprizler içeren 3 farklı proje hazırladı

Akbank Sanat 30 Nisan Dünya Caz Günü'ne sürprizler içeren 3 farklı proje hazırladı

Son yıllarda nisan ayı gelince birbirinden çok ve çeşitli projelerle 30 Nisan Dünya Caz Günü'ne hakettiği ilgiyi gösteren kurumların başında geliyor Akbank Sanat. Yaşanan salgın nedeniyle bütün planlar değişse de Dünya Caz Günü'nü kutlamak için canlı performansları online platforma taşıyan ve yine geçen yıllardaki gibi farklı içerikler hazırlayan Akbank Sanat 30 Nisan Perşembe gününe özel 3 proje hazırladı.


Ozan Musluoğlu Akbank Sanat için yeni proje hazırladı


Son 20 yılın Türkiye caz sahnesine damga vuran isimlerden kontrbasçı Ozan Musluoğlu “My Best Friends Are Vocalists” albümünü hatırlatan yeni üçlüsüyle herkesi meraklandıran bir proje hazırladı. Tuşlu çalgılar ve vokalde genç ve başarılı yeni nesil sanatçılardan Eylül Ergül, davul ve vokalde ise Çağla Karaali’nin yer aldığı trio projesi 30 Nisan dünya caz Günü'nün ilk performansı olacak.


Mehmet İkiz'in perküsyon dünyası


Hayatını Stockholm'de sürdüren başarılı perküsyon sanatçısı Mehmet İkiz’i birçok projeden biliyoruz. Uluslararası alanda yaptığı çalışmalarla adını duyuran İkiz'i daha önce perdesiz gitar ustası Cenk Erdoğan'la Akbank Sanat'ta dinlemiştik. İkiz bu kez elektronik seslerle ritmin çeşitliğini buluşturacağı çalışması IKIZ 4/4 (Chill Set) ile bu anlamlı güne katkıda bulunacak.


Geçtiğimiz aylarda iki parçadan oluşan çalışmasını yayınlayan Selen Gülün özel performansa hazırlanıyor


Türkiye caz sahnesine çok emeği olan sanatçılardan besteci/piyanist Selen Gülün’ün yakın dönem albümlerine yönelik piyano ve synthesizerlar üzerinden geliştirdiği performansı, 30 Nisan Dünya Caz Günü kapsamında Akbank Sanat Instagram kanalında günün son performansı olarak yerini alacak.


Bu üç performansın ortak yanı sanatın farklı disiplinlerden konukaları performanslarına davet etmeleri olacak. Bu da merak etmek ve izlemek için farklı bir neden sunuyor bize. Akbank Sanat online performansları "2 Oda 1 Caz" ismini verdiği konseptiyle kendi içinde sürprizler sunuyor ve bu da biz cazseverler için ayrı merak unsuru oluyor. 


ULUSLARARASI CAZ GÜNÜ KONSERİ:

- 30 Nisan 2020, Perşembe

- Ozan Musluoğlu Trio Saat: 15.00

- İKİZ 4/4 (Chill Set) Saat: 17.00

- Selen Gülün Saat: 20.00


Cazkolik.com / 29 Nisan 2020, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X