Akbank Sanat Piyano Günleri virtüöz genç yeteneklerle buluşturuyor

Akbank Sanat Piyano Günleri virtüöz genç yeteneklerle buluşturuyor

Ekimde caz festivali, Kasımda piyano günleri. Akbank Sanat boş durmuyor. Yağmurların başladığı, soğukların titrettiği günlerde duyguların sıcaklığı, romantizmi ve melankolisi için piyano müziğinden daha iyisi zor... Ve bu güzel konserler başladı.

 

Detaylar neler? Hepsi aşağıda.

 


 

Akbank Sanat Piyano Günleri Elena Bashkirova ile başlıyor

 

Akbank Sanat Piyano Günleri, Frankfurter Allgemeine Zeitung’un “etkileyici bir rol model” olarak tanımladığı ünlü piyanist Elena Bashkirova’nın 8 Kasım 2012, Perşembe günü gerçekleştireceği konser ile başlıyor. Repertuvarında, klasik ve romantik dönemin yanı sıra 20. yüzyıl müziğini de yer veren ünlü piyanist, müzik hayatına Moskova Çaykovski Konservatuarı`nda, babası Dimitrij Bashkirov’dan eğitim alarak başladı. Dünyaca ünlü piyanist ve şef Daniel Barenboim’in eşi olan Bashkirova, aralarında Hamburg Filarmoni, NDR Senfoni Orkestrası, Orchestre de Paris, Salzburg Mozarteum Orkestrası, İspanyol Ulusal Orkestrası ve Chicago Senfoni Orkestrası gibi pek çok ünlü topluluk ile sahne aldı. Uluslararası festivallerde müzik severlerle buluşan ünlü piyanist, Anna Netrebko ve Robert Holl gibi dünyaca ünlü starlarla müzik çalışmalarına devam ediyor. Elena Bashkirova, Akbank Piyano Günleri kapsamında 8 Kasım 2012, Perşembe günü Akbank Sanat’ta vereceği konserinde Schumann, Ustwolskaja, Çaykovski’nin eserlerinden oluşan bir repertuvar seslendirecek.

 

Etkinlik: Elena Bashkirova
Tarih: 8 Kasım 2012, Perşembe
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet ücreti: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.

 


 

Martina Filjak Akbank Sanat Piyano Günleri’nde

 

Müzik otoritelerinin son yılların en heyecan verici genç piyanistlerinden biri olarak tanımladığı Hırvatistan doğumlu Martina Filjak, Akbank Sanat Piyano Günleri kapsamında 16 Kasım 2012, Cuma günü müzikseverlerle buluşacak. Şiirsel tutkusu ve teknik ustalığının yanı sıra, karizmatik kişiliği ve büyüleyici sahne performansıyla tüm dünyada büyük övgü toplayan ünlü piyanist konserde Mozart, Liszt, Schumann ve Prokofiev’in unutulmaz eserlerini seslendirecek.

 

Etkinlik: Martina Filjak
Tarih: 16 Kasım 2012, Cuma
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet ücreti: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.

 


 

Piyano virtüözü Şevki Karayel Akbank Sanat’ta

 

Yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil eden piyano virtüozü Şevki Karayel, 27 Kasım 2012, Salı günü Akbank Sanat Piyano Günleri’nde. 2004 yılında Bechstein Uluslararası Piyano Yarışması’nda “jüri özel üstün sahne performansı” ödülü alan ve aynı yıl Avrupa Kültür Vakfı tarafından 2004 Yılı Kültür Ödülü’ne layık görülen Şevki Karayel’e konserinde Yunan asıllı keman sanatçısı Noe Inoui eşlik edecek.Etkinlik: Şevki Karayel / piyano, Noe Inoui / keman
Tarih: 27 Kasım 2012, Salı
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet ücreti: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL.

 


 

Akbank Sanat Piyano Günleri Kuzey’in Melankolik Ezgileri ile Son Buluyor: Jacob Karlzon 3

 

Akbank Sanat Piyano Günleri, 30 Kasım 2012, Cuma günü müziği, İskandinavya’ya özgü melankoli ve hassasiyetin, ateş ve tutkunun bir karışımı olarak tanımlanan ünlü piyanist Jacob Karlzon’ın kurduğu Jacob Karlzon 3’ün konseri ile sona erecek. Piyanoda Jacob Karlzon, kontrbasta Hans Andersson ve davulda Zoltan Csörsz’den oluşan grup konser öncesi düzenleyecekleri workshop’ta müzikseverlerle bir araya gelerek hem deneyimlerini paylaşacak, hem de sorularını yanıtlayacaklar.

 

Etkinlik: Jacob Karlzon 3, Jacob Karlzon, piyano, tuşlu çalgılar, synths programlama, Hans Andersson, kontrbas, Zoltan Csörsz, davul
Tarih: 30 Kasım 2012, Cuma
Saat: 20.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet ücreti: Tam 20 TL. / Öğrenci 10 TL

 

Workshop
Tarih: 30 Kasım 2012, Cuma
Saat: 17.00
Yer: Akbank Sanat

 

Cazkolik.com / 08 Kasım 2012, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.