12. Alanya Caz Günleri 12 yaşında

12. Alanya Caz Günleri 12 yaşında

İstikrar bizimki gibi bir ülke için kolay telaffuz edilebilecek bir kelime değil. Özellikle caz müziği söz konusu oldu mu büyük bir heves, moral ve çabayla başlanan bir festivalin ömrü eğer kurumsallaşmayı başaramamışsa bir kaç seneyi geçmiyor. Her yıl özenle ve sevinerek yaptığımız haberlerden Alanya Caz Günleri bu yıl 12. kez gerçekleşerek cazseverler nezdinde çizdiği istikrarlı görüntüyü geleceğe daha da kuvvetli taşıyacağının sinyalini çok güçlü veriyor.

 

Bir festival olarak değil ama "Caz Günleri" konseptiyle dört günlük bir zaman diliminin içinde yerli ve yabancı usta isimlerin konserlerini Alanya`nın tarihi Kızılkule Meydanı`nda yerlisinden yabancı turistine kadar tüm Alanyalılara ücretsiz olarak sunan Alanya Belediyesi bu sene slogan olarak tüm tanıtım faaliyetleri kapsamında "Bir Alanyamız Var" şiarını kullanıyor.

 

Bu yıl 18 ile 21 Eylül tarihleri arasında 4 gece / 5 konserlik mini maraton oluşturan festival yönetimi konserlerine geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da yaygın ve yoğun bir katılım sağlayacağı kesin gözüküyor.

 

12. Alanya Caz Günleri konser programı:

 

18 Eylül 2014 Perşembe; Saat: 21.00
Yer: Tarihi Kızılkule Meydanı

 

Kerem Görsev Trio feat. Ernie Watts
Special Guest: Elif Çağlar Mutlu

 

Sanatçılar:
Kerem Görsev: Piyano
Ernie Watts: Saksofon
Elif Çağlar-Muslu: Vokal
Kağan Yıldız: Kontrbas
Ferit Odman: Davul

 

Kerem Görsev`in son albümü "But Beautiful"da (vokalde Elif Çağlar hariç) birlikte çaldığı arkadaşlarıyla Eylül ayında gerçeleştireceği bir dizi konserde 12. Alanya Caz Günleri konseri de var. Konserde Görsev`in Kağan Yıldız ve Ferit Odman`lı triosuna iki önemli isim de eşlik edecek. Caz vokal sahnemizin en güçlü yorumcularından Elif Çağlar-Muslu ve caz dünyasının en karakteristik tenor saksofon sounduna sahip bir büyük ustası Ernie Watts gerek albümden çalınacak parçalara, gerek caz standartlarına eşlik ederek 12. Alanya Caz Günleri`nin açılışını gerçekleştirecek.

 

 

 


 

19 Eylül Cuma; Saat: 21:00
Yer: Tarihi Kızılkule Meydanı

 

Giedre Jazz Miniatures

 

Sanatçılar:
Giedre Kılcıauskiene: Vokal
Andrej Polevikov: Piyano
Vytis Nivinskas: Bas
Darius Rudis: Davul

 

Litvanya`nın tanınmış caz grubu Giedre Jazz Miniatures 19 Eylül akşamı Alanyalılara beklemediği bir neşe ve renklilikte bir gece yaşatabilir. Aşağıdaki ünlü caz standardı Honeysuckle Rose için çekilmiş olan klip bile güzel bir caz gecesinin işaretini veriyor.

 

 


 

20 Eylül Cumartesi; Saat: 21:00
Yer: Tarihi Kızılkule Meydanı

 

Dominic Miller Band

 

Sanatçılar:
Dominic Miller: Gitar
Mike Lindup: Piyano
Nicolas Fiszman: Bas Gitar
Rhani Krija: Perküsyon

 

Arjantinli İngiliz gitarist Dominic Miller aslında caz dışı geniş müzik coğrafyası daha iyi tanır. Uzun yıllar Sting ve Phil Collins ile kaydettiği albümler ve konserler, dünya turneleriyle çok geniş bir çevreye seslenen usta gitarist kendi müziğinde ise cazla çok daha içiçe bir dünyaya sahip. Alanya konserinde birlikte sahne alacağı grubundaki müzisyenler de her biri oldukça güçlü profesyonel isimler. Videodaki "Shape of My Heart"ın vokalsiz akustik yorumu sizi hayli heyecanlandıracak emin olun.

 

 


 

21 Eylül Pazar; Saat: 20:30
Yer: Tarihi Kızılkule Meydanı

 

Daumants Kalnins Jazz Quintet

 

Sanatçılar:
Daumants Kalnins: Vokal
Kristaps Vanadzins: Piyano
Marcis Auzins: Gitar
Toms Poiss: Bass
Rudolfs Dankfelds: Davul

 

Bu yıl Alanya Caz Günleri dört vokalisti dinletecek; iki kadın, iki erkek... Caz Günleri`nin konuğu olacak Litvanyalı iki grupta vokal grubu. Daumants Kalnins, Giedre`den sonra ikinci vokal grubu olarak 1 Eylül gecesi tarihi Kızılkule Meydanı`nda Alanyalı müzikseverlerle buluşacak.

 

 


 

21 Eylül Pazar; Saat: 22:00
Yer: Tarihi Kızılkule Meydanı

 

Pınar Dönmez

 

Sanatçılar:
Pınar Dönmez: Vokal
İmer Demirer: Trompet
Güç Başar Gülle: Akustik Gitar
Volkan Hürsever: Bas
Türker Çolak: Perküsyon

 

Vokalist Pınar Dönmez ilk albümü "Hayata Evet"te hepsi Türk Halk Müziği ezgileri olan şarkılara yaptığı yeni yorumlarla dikkati çekti. Alanya Caz Günleri`nin bu yıl son konserini verecek olan Dönmez`e sahnede hepsi caz sahnemizin güçlü ve tecrübeli isimleri eşlik edecek.

 

 

Cazkolik.com / 31 Ağustos 2014, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.