Andante Dergisi`nin Beyoğlu Belediyesi`yle düzenlediği Donizetti Klasik Müzik ödülleri sahiplerini buldu.

Andante Dergisi`nin Beyoğlu Belediyesi`yle düzenlediği Donizetti Klasik Müzik ödülleri sahiplerini buldu.

Andante Dergisi`nin Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile bu yıl altıncısını organize ettiği Donizetti Klasik Müzik Ödülleri, Rahmi M. Koç Müzesi`nde dün akşam düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ttörende bu yıl 15 kategoride ödül verildi.

* * *

Andante Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bali’nin konuşmasıyla başlayan gecede, Andante yönetici ve yazarlarından oluşan kurul tarafından, bir önceki yıl gerçekleştirilen etkinliklerin değerlendirilmesi sonucunda Yılın Bestecisi ödülüne Hasan Niyazi Tura, Yılın Piyanisti ödülüne Ayşe Deniz Gökçin, Yılın Yaylı Çalgılar Yorumcusu ödülüne Orhan Ahıskal, Yılın Üflemeli Çalgılar Yorumcusu ödülüne Sezai Kocabıyık, Yılın Orkestrası ödülüne Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Yılın Oda Müziği Topluluğu ödülüne Semplice Quartet, Yılın Orkestra Şefi ödülüne Orhun Orhon, Yılın Kadın Opera Şarkıcısı ödülüne Nurdan Küçükekmekçi, Yılın Erkek Opera Şarkıcısı ödülüne Tuncay Kurtoğlu, Yılın Klasik Müzik Etkinliği ödülüne Klasik Keyifler, Yılın Genç Müzisyeni ödülüne Poyraz Baltacıgil, Yaşam Boyu Başarı ödülüne Ayşegül Sarıca, Özel Başarı ödülüne İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Mikrop Gramofon Kayıt ödülüne Dilbağ Tokay ve Emine Serdaroğlu, Yılın Koro/ Vokal Topluluğu ödülüne ise Saygun Filarmoni Korosu layık görüldü.

2016 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri Töreni’nde, Mustafa Koç Anısına Yaşam Boyu Başarı Ödülü`nü usta sanatçı Ayşegül Sarıca, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Çiğdem Simavi`nin elinden alırken, Yılın Bestecisi Ödülü ise Hasan Niyazi Tura`ya yine Başkan Demircan tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Andante Dergisi Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bali; bu yıl altıncısı gerçekleşen Donizetti Klasik Müzik Ödülleri Töreni’nin Türk klasik müzik dünyasında çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Donizetti Klasik Müzik ödülleri, iyiliğe doğru akan müziğin ana caddesinde, deha ve duygunun, iyi ve iyileştirici müziğin sesini yükseltmek için var.” dedi.

(Fotoğraflar: Tunçel Gülsoy)

Cazkolik.com / 11 Mayıs 2016, Çarşamba

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.