Aytek Şermet Radyo Cazkolik’te!

Aytek Şermet Radyo Cazkolik’te!

Radyo Cazkolik sevgili Tunçel Gülsoy’un benzersiz programcılığı, harika konukları ve tadına doyulmaz sohbetleriyle her hafta cazseverlerden artan bir ilgi görüyor. Bizce (ve umarız sizce de) bu işin en güzel yanı bu programların hep arşiv üzerinde yayında kalacak olması. Bu konuda önceki programlara nasıl ulaşılacağını anlatan mini bir haber yapmıştık, o habere bakarak önceki programları ayrıca dinleyebilirsiniz ama bu hafta yepyeni bir programımız var.

Tunçel Gülsoy’un tabiriyle Aytek Şermet tatlı diliyle konuştukça insanı sohbetine daha da bağlayan biri, bir işadamı, bir yandan bir müzisyen ama tüm bunlardan daha önemlisi iflah olmaz bir cazkolik olmasıdır.

Aytek Şermet programda hem kendisiyle ilgili tüm ayrıntıları içtenlikle anlatıyor hem de İstanbul Jazz Center’ın kuruluşundan bugüne geçirdiği evreleri Cazkolik dinleyicileriyle paylaşıyor, burada ağırladığı büyük müzisyenleri, bu sezon gelecek olan tanınmış caz müzisyenlerini, yapılacak olan konserleri velhasıl sezon başında sezano dair her ayrıntıyı, arada da kendisiyle ilgili detayları neşeli, tatlı bir sohbetle bizlerle paylaşıyor. Elbette bu esnada da Mike Stern, Sypro Gyra, Eliane Elias, Yellow Jackets, Anders Berg Crantz, Take Six gibi ünlü müzisyenlerden bir çok parça dinliyoruz.

Herkesi bu sohbeti dinlemeye ve sezon içinde JC’s Club’da neler olacağını öğrenmeye davet ediyoruz.

Keyifli dinlemeler...

(Haberdeki resimde kimler var? Sol üstte Branford Marsalis ve Ernie Watts, üst sağ resimdeki Flora Purim, sol attaki resim Chris Botti ve sağ alttaki resim ise Mark Murphy.)

Cazkoik.com / 21 Eylül 2009, Pazartesi
 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.