Ayvalık 9. AIMA Müzik Festivali başlıyor

Ayvalık 9. AIMA Müzik Festivali başlıyor

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) tarafından 2013 yılından beri düzenlenen ve Ayvalıklıları klasik müzik ve cazla buluşturan AIMA Müzik Festivali, doyurucu bir programla yaz aylarına başlıyor.

 

Bu yıl 8 Haziran-24 Eylül tarihleri arası Sabancı Vakfı desteğiyle gerçekleşecek festival, yaz aylarına yayılan 12 konserle tamamlanacak.

 

Festivalin açılış konserinde, Berke Buğra Gökkaya (tuba), Alper Çoker (trompet), Ertuğrul Köse (korno), Kumsal Germen (trombon) ve Deniz Arda Başuğur’dan (trompet) oluşan O Da Tekfen Brass Band, Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amfi Tiyatro’da dinleyicilerle buluşacak. 8 Haziran 2023, saat 20:30’da başlayacak konserde popüler ve klasik bestelerin bakır üflemeli beşlisi için düzenlemeleri seslendirilecek. Konser, halka açık ve ücretsiz olacak.

 

Ayvalık 9. AIMA Müzik Festivali, 24 Haziranda “Genç Yetenekler: İlyun Bürkev (piyano) ve Naz İrem Türkmen (keman)” ile 29 Haziran’da “Nil Kocamangil (viyolonsel) ve Cem Babacan (piyano)” konserleriyle devam edecek.

 

 

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi AIMA

 

 

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi, kısa adı ile AIMA, 1998 yılında Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde kurulan müzik eğitim merkezidir. AIMA genç müzisyenleri uluslararası seçkin hocalarla bir araya getirerek ufuklarını genişletmeyi ve eğitimlerini teşvik etmeyi amaçlayan çalışmalar yürütmektedir. AIMA ayrıca 2013’ten beri her yıl Ayvalık Müzik Festivali’ni de düzenlemekte ve Ayvalık’ın kültür hayatını zenginleştirme yönünde çaba göstermektedir. AIMA’nın kuruluşundan beri bu çalışmalara katılan 1000’i aşkın öğrenci ve on binlerce dinleyici, aralarında Ayla Erduran, Suna Kan, Lukas David, Peter Bruns, Valery Oistrakh ve İdil Biret gibi dünyaca ünlü sanatçıların bulunduğu çok sayıda virtüözle buluşmuştur.

 

 

Festivalin ayrıntılı programını aşağıdaki görselden dakip edebilirsiniz.

 

 

Cazkolik.com / 03 Haziran 2023, Cumartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.