Müzikseverleri buluşturmayı amaçlayan genç girişim Makromusic 1.4 milyon kez indirildi, 2 milyon dolar yatırım aldı

Müzikseverleri buluşturmayı amaçlayan genç girişim Makromusic 1.4 milyon kez indirildi, 2 milyon dolar yatırım aldı

Yazılım alanında ilginç işlere, dikkat çeken başarılara, genç beyinlerin yaratıcı girişimlerine imza atılan bir ülke olma potansiyelimiz artıyor. Daha önce oyun yazılımı alanında milyar dolar sınırını aşan alım satımlar olduğunu haberlerde okumuştuk. Yeni haber ise yine yazılım alanından ama bu kez müzikle ilgili geldi.

 

İstinye Üniversitesi Yazılım Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi Ataberk Özaydın tarafından geliştirilen Makromusic isimli uygulama sekiz ayda 1.4 milyon indirmeye ulaşırken 2 milyon dolarlık bir yatırım almayı da başardı.

 

Tamamı üniversite öğrencilerinden oluşan 9 kişilik bir ekip tarafından kurulan ve müziğin sosyal medyası olarak anılan Makromusic, müzik zevki benzer olan kişilerin buluşmasını sağlayan bir uygulama.

 

Müzik zevki benzer olan, aynı anda aynı müziği ya da podcasti dinleyen kişilerin eşleşip tanışabildiği bir uygulama olan Makromusic, kullanıcıların favori sanatçı ve müzikleri hakkında paylaşım yapabilmelerine de olanak sağlıyor. App Store ve Google Play Store’dan erişim sağlanan yerli girişim Makromusic, en popüler uygulamalar kategorilerinde zirveyi zorluyor.

 

Hedef Makromusic’i global bir markaya dönüştürmek

 

Henüz 21 yaşında olmasına rağmen dördüncü girişimine imza atan Ataberk Özaydın “Makromusic’i global bir markaya dönüştürmek istiyoruz. Türkiye’de olduğu gibi dünyada da milyonlarca kullanıcısı olmasını hedeflediğimiz markayı, uluslararası bir sosyal eşleşme uygulaması haline getirmek istiyoruz” dedi.

 

Uygulamayı geliştiren ekip hakkında da açıklama yapan Özaydın, her ay yüze yakın kişi ekibe katılmak için bize başvuruyor dedikten sonra ekip çalışmasının önemini şöyle anlattı; "Her ay yüze yakın kişinin ekibe katılmak için başvuru yaptığını belirten Özaydın, ekip çalışmasının önemini ise şöyle anlattı:

 

"Her zaman ve her yerde paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyduğum şey; ekip kültürümüz ve ekibimizin üniversiteli öğrencilerden oluşuyor olması. Her geçen gün büyüyen bir aileyiz. Birlikte çok fazla çalışırken aynı zamanda beraberken çok eğleniyoruz. Beraber vakit geçirmekten son derece memnun olduğum ekimizde benimle birlikte; Atakan Gülbahar, Aybars Göçerler, Altan Özlü, Arda Erem Karagöz, Naz Yüksek, Elif Taşyumruk, İlke Nida Özgün ve Zeynep Dündar yer alıyor.”

 

Cazkolik.com / 10 Şubat 2021, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.