Beyoğlu "ALT" katta jazz...

Beyoğlu "ALT" katta jazz...

"ALT" caza sahnesinde bolca yer verecek ama tümüylede bir caz kulübü olduğunu söylemek doğru olmaz çünkü rock ve alternatif gruplarda "ALT"ta sahne alacaklar. Bu demektir ki cazkolikler için uğranacak yeni bir adres daha var.

Bu haftayı caz açısından hareketli geçirecek olan "ALT"ta caza ilişkin neler var sizin için aşağıda derledik;

17 Kasım Salı günü Burçin Büke ve Volkan Hürsever çıkardıklari yeni albümleri "HEDİYE"nin kutlamasını Sibel Köse ile birlikte yapıyor.

Vokal: Sibel Köse
Piano: Burçin BÜKE

Kontrbas: Volkan Hürsever
Drum: Ediz Hafızoğlu


Sibel Köse'nin benzersiz sesinden caz standartlarıyla dolu gecenin içinde Büke & Hürsever yeni albümleri "Hediye"den de çalacaklar.


Uzun süredir beklenen albümleri cazseverlere 2009’un en güzel hediyelerinden birini veriyor.
 Burçin Büke ve Volkan Hürsever'in yıllara dayanan dostluğunun ve müzik sohbetlerinin devamında Volkan Öktem'in onlara katılmasıyla şekillenen "Hediye" üç ayrı hünerin tek bir ruhla ortaya koyduğu özenli bir proje.

Albümde üç müzisyenin ayrı ayrı besteleri olduğu gibi, ortak bir çalışmaları da yer alıyor. Özgün ve güncel yedi enstrümantal yapıtın yanı sıra gerçek bir caz klasiği olan "Autumn Leaves" ise Hürsever-Büke-Öktem üçlüsünün kendine has yorumuyla "Hediye"ye ayrı bir renk katıyor.

19 Kasım Perşembe günü ise sahnede Sibel Tüzün olacak...

Rock'çı kimliği ile tanısakta Sibel Tüzün özellikle geçen yıl piyanist Selen Gülün ile yaptıkları ortak çalışma hayli ses getirmişti.

Tüzün bu kez "ALT"ta kendi akustik seçimleriyle dinleyicisinin karşısında olacak.

Cazkolik.com / 14 Kasım 2009, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.