Soul müziğin dünyaca ünlü iki Grammy ödüllü sesi Raul Midon geliyor

Soul müziğin dünyaca ünlü iki Grammy ödüllü sesi Raul Midon geliyor

CRR Mayıs ayında da unutulmayacak konserlere imza atarak sezonu tamamlamaya hazırlanıyor. Cazkolik olarak önerdiğimiz konserler elbette caz ve türevleri alanından oluyor ama başta klasik müzik bütün türlerde İstanbul'un konser ihtiyacının önemli kısmına çare oluyor CRR'nin konserleri.

 

Yetmişlerden itibaren soul müzik çok sayıda dünya starı çıkardı. Raul Midon bu isimlerin önde geleni. 1950'lere kadar uzanan geleneğin benzersiz sesi elinde gitarıyla harika şarkılara imza attı.

 

56 yaşındaki sanatçıyı İstanbul'da birkaç kez izledik ama pandemi ve ondan önceki dönemde izleme fırsatı bulamamıştık, 20 Mayıs akşamı özlenen sesi dinlemek ve açığı kapatmak için tam fırsatı.

 

Benzersiz sesi ve şarkılarıyla Raul Midon bir kez daha İstanbulluları fethetmeye hazırlanıyor.

 

 

Raul Midon'a CRR Caz Orkestrası eşlik edecek

 

 

Türkiye'nin seçkin müzisyenlerini bünyesinde barındıran CRR Caz Orkestrası Nail Yavuzoğlu yönetiminde Raul Midon ile birlikte 20 Mayıs akşamı sahne alacak.

 

CRR Caz Orkestrası ve şef Nail Yavuzoğlu oldukça tecrübeli müzisyenler, birçok dünya yıldızına eşlik ettiler, 20 Mayıs akşamı koleksiyona Raul Midon konseri de katılacak.

 

 

Son albümünü iki sene önce Mirror adıyla yayınlamıştı

 

 

Raul Midon yeni müzikler bakımından aktif bir sanatçı. İki sene önceki albümünden sonra dinleyicisini ihmal etmedi ve önce "Dancing off the Edge", ardından "Rise Up" ve son olarak "Realy Love" isimli single çalışmalarını yayınlayan sanatçıya 2018 albümü "If You Really Want" albümünde tıpkı 20 Mayıs akşamı CRR'nin eşlik edeceği gibi Metropole Orkestra eşlik etmişti. Midon'un orkestralı performansını dinlemek bakımından bu albüm konser öncesi referans olabilir.

 

20 Mayıs günkü konseriyle Avrupa turnesinin son ayağına tamamlayacak olan Midon, ardından, beklenen yeni albüm çalışmalarına yönelecek.

 

 

 

Görme engelli Midon son videosunda kendisi gibi engelli sanatçılarla beraber söyledi

 

 

Geçen Haziran yayınladığı videoda mikrofonunu engelli sanatçılarla paylaşan Midon "You Gotta Be" isimli şarkısıyla True Colors Festivali'ne katılmıştı.

 

Türkiye'de çok sayıda seveni olan Midon'la buluşmak için günler azalıyor, bir an önce bileti almakta fayda var bu konser kesinlikle bileti tükenecek konserler arasında başı çekiyor.

 

Cazkolik.com / 06 Mayıs 2022, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.