Beyoğlu`nun gözde mekanlarından Mono Music Cafe & Bar`da Salı geceleri "Jazz" var...

Beyoğlu`nun gözde mekanlarından Mono Music Cafe & Bar`da Salı geceleri "Jazz" var...

Beyoğlu`nun son on yılında, özellikle hafta sonları düzenlediği 80`ler, 90`lar partileri ile önemli eğlence mekanlarından biri olan Mono Music Cafe & Bar artık Salı akşamlarını caza ayırmaya başladı.

İşletmeciliğini yakın zamanda devralan Murat Melkonian`ın Mono`ya dair uzun soluklu planları var ama hepsi zamanla diyor. Uzun zamandır caza karşı ilgisi olduğunu belirten Murat Bey böylece bir hayalini de gerçekleştiriyor. Mono Beyoğlu`nun tanınmış müzik klüplerinden ve son on yıldır düzenlediği 80`ler, 90`lar tarzı partileriyle kendine önemli bir müdavim grubu edinmiş... Ama caza dönük yüzünü de Mono`nun müzik skalasının içine yerleştirmeyi isteyen Melkonian bu amaçla ilk olarak caz solisti Canan Duran`la Salı geceleri cazseverlere sesleniyor.

Üstelik sadece Salı günleri değil, şimdilik durum böyle ama yakın zamanda hafta içi diğer günleri de caz müziğiyle dolu görmemiz yakın bir ihtimal. Buradan caz müzisyenlerine Mono`yu yakın takibe almalarını tavsiye ederiz zira Mono bu anlamda çalınacak yeni bir mekan demektir.

Canan Duran hakkında da kısa bilgi iletelim ve mutlaka en kısa zamanda ilk olarak Salı akşamları zamanla haftanın diğer akşamları da Mono`nun cazla tınlayan haberlerini iletiriz.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konsevatuvarı Opera ve Şan bölümü mezunu Canan Duran, okul yılları boyunca CRR bünyesinde çeşitli eserlerde görev aldı, konserler verdi. 2004 yılından itibaren çeşitli gruplarda solist olarak çalıştı. Sibel Köse atölyesi ve Randy Esen’le caz vokal çalışmalarına katıldı, kulüplerde sahne aldı. Baki Duyarlar, Emin Fındıkoğlu gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. 2009 Nardis Caz Vokal Yarışması`ndaki başarısı sonrasında Polonya The Internatinonal Competition for Singing Musicians Voicingers Zory’e katılım hakkı kazanıp Türkiye’yi başarıyla temsil etti. Canan Duran Salı geceleri bir çok caz standartını Anadolu motif ve ezgileri ile birleştirme düşüncesinin yanı sıra Steive Wonder, Sting, Willie Nelson gibi popüler müzisyenlerin eserlerini de yorumluyor.

Cazkolik.com / 28 Eylül 2011, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.