Borusan Sanat yeni sezon programını açıkladı

Borusan Sanat yeni sezon programını açıkladı

Borusan Sanat yeni sezonda çevrimiçi canlı konserlerle yayında olacak

 

Dinleyicileri için güvenli bir ortamı tercih eden Borusan Sanat sezonun ilk konserini Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın 15 Ekim akşamı Borusan Klasik radyodan yayınlanacak konseriyle canlı olarak gerçekleştirecek.

 

Sezona, küresel salgına karşı tedbirlerin en üst seviyede uygulanması gerektiği prensibiyle başlayan Borusan Sanat, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) her sezon 12 olan konser sayısını bu sezon 24 canlı radyo yayını, 4 radyo bant yayını olmak üzere tamamı çevrimiçi platformdan yayınlanacak 28 konsere çıkarıyor. Aynı şekilde, Borusan Quartet 4, Borusan Müzik Evi ise 6 konserinin Aralık ayından itibaren çevrimiçi platformda yayınlanacak kayıtlarıyla müzikseverlerle buluşacak.

 

Konserler ücretsiz

 

Borusan Sanat Genel Müdürü Ahmet Erenli, salgın etkisinde şekillenen yeni sezon programına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Küresel salgının toplumsal ve sanatsal açıdan giderek ağırlaşan koşullarına karşı sorumluluk üstleniyoruz. Çok istesek de izleyicilere açık olarak gerçekleştirmeyi tasarladığımız her konser, içinde riskler barındırıyordu. Teması azaltma çabamız, nihayetinde kadromuzun giderek küçülmesi anlamını taşıyor; kadromuzun küçülmesi ise hem sanatsal kapasitemizden taviz vermemizi dayatıyor hem de serbest çalışan sanatçılarımız için maddi sorunlara yol açıyordu. Sanatın olduğu kadar sanatçının da korunması gerektiği ilkemizden hareketle, işin maddi yükümlülüklerini göğüslemeye ve bu sezonki bütün konserlerimizi ücretsiz olarak düzenlemeye karar verdik. Borusan Sanat olarak, artırdığımız konser sayımızla, tüm etkinliklerimizi müzikseverlere ücretsiz olarak ulaştıracağımızın haberini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.”

 

Tüm konserlerin kaydını Borusan Oto İstinye 9.55 Salonu’nda gerçekleştirecek BİFO’nun yeni sezonunda şeflik kürsüsünde BİFO Onursal Şefi Gürer Aykal’ın yanı sıra Sascha Goetzel, Patrick Hahn, Carlo Tenan, Alexander Liebreich, James Judd, Gabor Kali, Garrett Keast, Stanislav Kochanovsky, Thomas Rösner, Domingo Hindoyan ve Cem Mansur yer alacak. Valentina Lisitsa, Naz İrem Türkmen, Midori Goto, Giovanni Guzzo, Jan Mráček, Camille Thomas, Daniel Hope, Zarina Abaeva, Maria Barakova, Xabier Anduaga, Elina Vähälä, Philippe Quint, Ezgi Karakaya, Ferhat Göksel, Erkut Gökgöz, Gökhan Aybulus ve Sezai Kocabıyık ise orkestranın eşlik edeceği solistler arasında.

 

Borusan Müzikevi’ndeki konserler de çevrimiçi

 

Cazseverlerin yakından takip ettiği Borusan Müzikevi konserleri de çevrimiçi olarak yayınlanacak. Müzikte yeni ve devrimci olanı takip eden Borusan Müzikevi yeni sezonda müziğin farklı sesleri, yeniden dinleyicilere ulaşacak! Borusan Klasik radyoda yayınlanan ‘Borusan Müzik Evi’ programının ikinci sezonu, kasım ayının ikinci yarısından itibaren Anıl Eraslan, Nağme Yarkın, Baturay Yarkın, Hakan Ali Toker, Ali Perret, Esra Alto ve Batur Sönmez’in katılımlarıyla yayında olacak.

 

Klasik müzik konserleri gibi caz ve türevleri müziklerin konserleri de izleyicilere kapalı olarak kaydedilip Aralık ayının ilk haftasından itibaren çevrimiçi olarak yayınlanacak. Bu konserler arasında Güç Başar Gülle’nin ‘REVERSE’ albümünün konseri, TÖZ TRIO’nun Hezarfen Ensemble ile ilk defa Borusan Müzik Evi’nde seslendirilecek ikinci albümlerinin konseri ve Diskant Ensemble’ın İlhan Usmanbaş eserlerinden oluşan konseri gibi özel projeler yer alacak.

 

Cazkolik.com / 14 Ekim 2020, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.