Bu caz sohbetleri kesinlikle kaçırılmamalı

Bu caz sohbetleri kesinlikle kaçırılmamalı

 

31. İstanbul Caz Festivali caz müziğin geçmişine ve bugününe ışık tutacak önemli söyleşiler hazırladı

 

 

3-18 Temmuz tarihleri arası gerçekleşecek 31. İstanbul Caz Festivali Nisan ve Mayıs aylarında Garanti BBVA Caz Sohbetleri adı altında üç söyleşiden oluşan bir seri hazırladı.

 

Garanti BBVA'nın sponsorluğu ve Salt'ın evsahipliğinde gerçekleşecek söyleşilerde caz ve müzik dünyasının önde gelen isimleri Türkiye'de caz ve güncel müziğin gelişimini ve güncel meseleleri ele almaya çalışacak.

 

 

 

Türkçe Pop'tan Jazz Semai'ye Bir Müzik İnsanı: Nino Varon

 

 

30 Nisan Salı 18.30 – Salt Beyoğlu, Açık Sinema

 

Söyleşilerin ilki müzik yazarı ve eleştirmen Murat Meriç moderatörlüğünde besteci ve müzisyen olduğu kadar Türk pop müziğine yön veren sayısız albümü yanında Türkiye'nin ilk caz albümü olarak bilinen "Jazz Semâi"nin de yapımcısı olan Nino Varon konuk olacak. Nino Varon bu zamana kadar basına sayısız kez haber olduysa da prodüktörlüğünü yaptığı "Jazz Semâi" hakkında şimdiye kadar fazla açıklama yapmamıştı, bu söyleşi caz dünyamızın bu öncü albümüne dair bir çok bilgiyi açığa cıkarması bakımından önemli olacak.

 

 

 

Yapay Zekâ Sonrası Müzik Yapmanın ve Dinlemenin Geleceği: Beyza Doğuç, Ercüment Orkut, Ümit Alan, Yekta Kopan

 

 

15 Mayıs 2024 - Salt Beyoğlu, Açık Sinema

 

Söyleşilerin ikincisinde yazar Yekta Kopan moderatörlüğünde müzisyen Beyza Doğuç, piyanist ve besteci Ercüment Orkut ve yazar Ümit Alan ile yapay zekâ sonrası müzik üretimi ve dinleme alışkanlıkları üzerine konuşacaklar.

 

 

 

Türkiye'de Cazın Tarihini Yazan Kadınlar: Sibel Köse, Hülya Tunçağ, Füsun Levet

 

 

28 Mayıs 2024 - Salt Beyoğlu, Açık Sinema

 

Söyleşi serisinin üçüncüsünde caz müzisyeni Sibel Köse, müzik yazarı ve radyo yapımcısı Hülya Tunçağ ve müzik yazarı ve organizatör Füsun Levet Türkiye'de cazın tarihi üzerine bir sohbet yapacak.

 

Nino Varon söyleşisi gibi Hülya Tunçağ'ın modere ettiği bu sohbet de hem dünya caz tarihine dair, hem Türk caz müziğin geçmişine dair bir çok önemli sayfayı açığa çıkaracaktır.

 

Tüm söyleşilerin sonunda soru-cevap etkinliği düzenlenecektir. Söyleşiler herkese açık, katılım ücretsiz ve kayıt zorunludur.

 

Daha fazla bilgi ve kayıt için bu linki kullanabilirsiniz: https://caz.iksv.org/tr/yan-etkinlikler

 

Cazkolik.com / 07 Nisan 2024, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.