Caz Ağacı serisi Billie Holiday`in ardından bu ay cazın bir başka büyük sesi olan Ella Fitzgerald`ı anacak...

Caz Ağacı serisi Billie Holiday`in ardından bu ay cazın bir başka büyük sesi olan Ella Fitzgerald`ı anacak...

Dinlemeye başladığınız şarkı Fitzgerald`ın altmışların başında Hollywood`daki bir gece klübünde kaydedilmiş ama sonradan kayıtları uzun süre kaybolarak geçtiğimiz yıllarda bulunmuş, baskıya hazır hale getirilmesinin ardından "Twelve Nights in Hollywood" adıyla yayınlanan 4 CD`li albümden alınan "Lover Come Back" isimli şarkıdır.


Türk cazının ustaları ve yeni isimleri, ‘Caz Ağacı’ şemsiyesi altında Billie Holiday’den sonra bu sefer caz tarihinin unutulmaz seslerinden Ella Fitzgerald’ı anacak bir geceye hazırlanıyor.

Garanti Bankasi ana sponsorluğu Garanti Caz Yeşili kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikte sahne alacak solistler dönemin kostümlerini giyerek teatral sahne görünümleriyle kırkların, ellilerin caz dünyasını Romeo Juliet Performance Hall`e getirecekler.

İkini geçen ay yapan ve yapımcılığını Nu-DC Organizasyon`un üstlendigi ‘Caz Ağacı’ serisi ilkinin gördüğü ilgiyle dönemin büyük seslerine yeni isimler ekleyecekler gibi görünüyorlar.

Şanslı Cazkolik okuru olmak için lütfen info@cazkolik.com adresine tıklayarak "DAVET" yazıp gönderin geceyi izleyecek Cazkolik davetlisi 2 çiftten biri siz olun. Maillerinizi bekliyoruz...

"Caz Ağacı, Vol.2" 18 Mart gecesi Romeo Juliet Hall`de yapılacaktır. Gecenin biletini almak için BURAYA tıklayınız.

Cazkolik.com / 09 Mart 2010, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.