Caz müzisyenlerinden oluşan bir Gizli Geçit bulundu

Caz müzisyenlerinden oluşan bir Gizli Geçit bulundu

 

Yeni topluluk Gizli Geçit ilk single çalışması "Bakımsız Aşk"ı yayınladı

 

 

Gitarist, davulcu ve vokalist olarak çok yönlü sanatçı Serkan Ertekin'in müzisyenlik haricinde yaptığı işler arasında ödüllü bir film yönetmeni olmak ve tasarımcılık ile illüstratörlük de var.

 

Davul üzerinde bugüne kadar Hot Duck, Conflict, Aralık, Fango gruplarında izlediğimiz sanatçı bu kez yeni projesiyle müzikseverin gündemine girmeye hazır.

 

Gizli Geçit adını verdiği yeni bir grup kuran Ertekin, caz dünyasının ünlü müzisyenleri basçı Ozan Musluoğlu ile piyanist Adem Gülşen'i grubuna davet ederken davulu ise Hakan Ertekin'e emanet etti.

 

 

Gizli Geçit'in yayınladığı ilk single "Bakımsız Aşk" yayında

 

 

 

Yaptıkları müziği lirik, melodik ve kısmen agresif bir pop olarak tanımlayan Gizli Geçit, cazdaki müzikal altyapıları şarkılarına armonik olarak yansıtmayı sevdiğini belirtiyor.

 

Grubun ilk single çalışması, söz ve bestesi Serkan Ertekin’e ait “Bakımsız Aşk” ilişki içerisindeki aşıkların kayıp duygularının altını çizen bir aşk şarkısı.

 

Atmosferik elektrikli gitar dinleyicilerin hayal dünyalarına girebilmeleri için kapı aralar ve davul/bas ikilisi şarkıyı ileri taşırken geri vokalde Ayfer Dönmez gruba eşlik ediyor.

 

Ödüllü bir yönetmen olan Ertekin şarkısının klibinin yönetmen koltuğunda otururken, görüntü yönetmenliğini Arda Süsoy ile Zahiri Memet Efendi üstlenmiş.

 

Marmaris Akyaka ve İstanbul Gizli Geçit Stüdyosu’nda çekimleri tamamlanan klibin prodüksiyonu Hakan Ertekin'e ait. “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” tiyatro oyununun yanı sıra “Bir İstanbul Zamanı” ve “Hatırla Sevgili” TV dizilerindeki performansıyla beğenilen oyuncu Ayfer Dönmez geri vokaldeki katkısının yanısıra klipte de yer almış.

 

Müzik dünyasının yeni grubu Gizli Geçit'in ilk single çalışması "Bakımsız Aşk"ı dijital platformlar ve Youtube üzerinden dinleyebilirsiniz.

 

Gizli Geçit; "Bakımsız Aşk"
Vokal ve Gitar: Serhan Ertekin
Piyano: Adem Gülşen
Elektrik Bas: Ozan Musluoğlu
Davul: Erhan Ertekin
Geri Vokal: Ayfer Dönmez
Firma: Artechin Records
Çıkış Tarihi: 7 Haziran 2024

 

Cazkolik.com / 14 Haziran 2024, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.