Lisa Simone CRR konser davetiyelerine gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz

Lisa Simone CRR konser davetiyelerine gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz

16 Ekim Salı gecesi düzenlenecek konseri Cazkolik davetlisi olarak izleyecek okurlarımızın listesi aşağıdadır.

 


 

Caz tarihinin tartışmasız en önemli isimlerinden Nina Simone aynı zamanda tüm caz tarihinin en çok dinlenen şarkıcıların uzak ara başında geliyor. Nina hayatı boyunca tüm dünyaya karşı savaşan bir kadındı. Öyle ki, hayatının son yıllarını geçirdiği Fransa`da tekerlekli sandalye ile dahi gösterilere katılır, müzik tarihinin en aktivist isimlerinden biri olduğunu adeta haykırırdı. Lisa Simone işte böyle bir annenin kızı.

 

Lisa Simone 16 ekim akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu`nda bir konser verecek. Ünlü sanatçı iki yıl önce yayınladığı "My World" isimli albümünü gerçek bir aşk emeği olarak kaydetmiş. Bestelerin tamamına yakını kendi bestesi ve orijinal. bu şarkıların ikisi annesi Nina ile ilişkisine dair şarkılar. Yeteneğini annesinden alan Lisa iyi bir şarkıcı olduğu kadar iyi bir söz yazarı. "My World" kendi yaşam yolculuğu paralelinde hepimizin içinde olduğu konulara değiniyor.

 

Şarkı söylemeye annesiyle ilgili önemli bir belgesel çekimi sonrası, belgeselin Oscar adayı olmasını takiben başlayan Simone annesinin 1966 tarihli "High Priestess of Soul" albümündeki malzemeye odaklandı ve 2014 yılında yayınladığı "All is Well" albümünden sonra 2016`da "My World"ü yayınladı. Bu dönem günümüzün önde gelen seslerinden oluşan bir Nina Simone Tribute albümünde de sesi ve şarkısıyla yer alan dünyaca ünlü sanatçı 16 ekim salı akşamı tüm hayat macerasını özetleyeceği ve her notasında, her kelimesinde annesi Nina Simone`u hissedeceğimiz bu önemli konseri Cazkolik davetlisi olarak izleyebilir, konser sonrası sanatçıyla tanışabilir, albümünü imzalatabilirsiniz.

 

Perşembe-cuma-cumartesi ve pazar günleri 3`er (çift) davetiye dağıtacağımız konsere katılmak için lütfen ister buraya ister aşağıdaki satıra tıklayın.

 

Cazkolik.com / 11 Ekim 2018, Perşembe

 

11 Ekim Perşembe 3 çift davetiye kazanan okurlarımız:
- Işıl İlkter
- Tunç Coşkun
- İrem Kuşku

 

12 Ekim Cuma 3 çift davetiye kazanan okurlarımız:
- Özgür Tan
- Ufuk Dayanç
- Ezgi Tekin

 

13 Ekim Cumartesi 3 çift davetiye kazanan okurlarımız:
- Hande Koçan
- Canan Didem Erişen
- Sena Demirel

 

14 Ekim Pazar 3 çift davetiye kazanan okurlarımız:
- Nurten Hafızoğlu
- Güzin Övünç
- Mehmet Ömer Gözüm

 

(Akreditasyon bilgileriniz mail adresinize gönderilmiştir)

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.