Cazın dört güçlü ismi Nilüfer Verdi, Erdal Kızılçay, Duygu Soylu ve Cengiz Köroğlu'ndan yeni bir şarkı geldi; "Talk to Me"

Cazın dört güçlü ismi Nilüfer Verdi, Erdal Kızılçay, Duygu Soylu ve Cengiz Köroğlu'ndan yeni bir şarkı geldi; "Talk to Me"

Nilüfer Verdi, Erdal Kızılçay, Duygu Soylu ve Cengiz Köroğlu güzel bir aşk baladı kaydetti.

 

 

Cazın dört güçlü ismi güçlerini yeni bir şarkıda birleştirdi

 

 

Türkiye'nin ilk kadın caz piyanisti Nilüfer Verdi, üstün yetenekli multi enstrümentalist Erdaly Kızılçay ve güzel, berrak, temiz bir ses Duygu Soylu, Cengiz Köroğlu'nun gitar solosuyla "Talk to Me" isimli şarkıda güçlü sözlere, güçlü bir sounda imza attı.

 

Sözlerini Nilüfer Verdi ile Serra Akkaya'nın yazdığı şarkının düzenlemesi Erdal Kızılçay'a, şarkıdaki gitar solo Cengiz Köroğlu'na ait. Single çalışma Ada Müzik'ten yayınlandı. Parçanın görseli ise arkadaşımız Leyla Diana'nın çektiği bir fotoğraftan alınma.

 

 

 

Talk to Me; 'Benimle konuş, içimdeki ışığı gör'

 

 

Bu sözlerle başlayan şarkı 'benimle konuş ya da anlamamı sağla' sözleriyle, derin bir ilişki kurma çabası, büyük bir aşk duygusuyla ilerliyor.

 

2016 yılında yayınladığı "Knidost" albümünden sonra Nilüfer Verdi'den yeni bir müzik dinlemek güzel geldi.

 

Aldığı piyano eğitiminin ardından caz eğitimine Berklee'de devam eden ve Jack Reilly, Ray Santisi, Bob Winter, Billy Pierce, Alex Ulanowsky gibi isimlerle çalışan Verdi Türkiye'nin tüm festivallerinde konser verdiği gibi yurtdışı festivallerin programlarında da yer aldı.

 

Türkiye'nin yetiştirdiği müzikal yeteneklerden Erdal Kızılçay hayatını uzun yıllardır yurtdışında sürdürüyor. 72 yaşındaki sanatçı yetmişli yıllarda David Bowie ile yaptığı çalışmalarla adını tüm dünyada duyurdu. İlerleyen dönemde Iggy Pop, Tin Machine, Jacques Dutronc gibi isimlerle de çalışan Kızılçay'ın Türkiye'de yayınladığı tek albüm "Fahrünisa" 1996 yılında çıkmıştı. O yıllarda "Yallah" isimli şarkısıyla çok dinlenenler arasına giren Kızılçay çalışmalarını halen yurtdışında sürdürüyor.

 

Son dönem Türkiye'nin yetiştirdiği en güzel caz sesleri arasında gelen Duygu Soylu ise İzmirli bir sanatçı. Caz, r'n'b, funk söyleyen Soylu'nun güçlü ve volümlü sesi şarkıların ihtiyacı olan tüm duygusal içeriği verecek güzelliğe sahip.

 

"Talk to Me" ayrıca Kızılçay'ın elinin değdiği belli olan bir düzenlemeye sahip. Mix ve mastering işlemlerini de Kızılçay'ın yaptığı şarkının temiz ve güçlü soundu dinleyen herkesin dikkatini çekiyor. "Talk to Me"yi buraya tıklayarak dijital platform üzerinden dinleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 15 Nisan 2022, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.