Cazın 'Genç Türkler'i Genç Caz 21 albümünde buluştu 

Cazın 'Genç Türkler'i Genç Caz 21 albümünde buluştu 

Cazda yeni seslere hazır olun

 

İstanbul Caz Festivali’nin on yılı aşkın süredir başarıyla yürüttüğü GENÇ CAZ projesi geçen yıl yarışmaya katılan genç sanatçıları ilk kez bir albümde buluşturarak müziklerini kalıcı hale getirdi.

 

Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak cazla ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alacakları bir platform olması amacıyla başlayan Genç Caz, geçen yıl ilk kez, Genç Caz konserlerine seçilen isimlerle özel albüm hazırladı.

 

Genç Caz 21 albümünde, Genç Caz seçici kurulun başvurular arasından belirlediği 2021 Genç Caz finalistlerinden daha önce profesyonel bir albüm yayımlamamış 30 yaş altı genç müzisyenler tarafından kurulan "Cazcuz", "August", "Deniz Akan Trio", "Gökhan Ulusoy Trio" ve "Kick the Switch" isimli toplulukların icralarından oluşan birer parça yer alıyor.

 

Genç yaşta kaybettiğimiz Pozitif'in kurucularından Mehmet Uluğ’un anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan Mehmet Uluğ Fonu desteğiyle Babajim İstanbul Stüdyoları’nda gerçekleştirilen kayıtlarda genç cazcılara usta müzisyenler Volkan Öktem, Önder Focan, Selen Gülün, Cenk Erdoğan ve Okan Kaya katkıları ve yönlendirmeleriyle destek oldu.

 

Kayıt ve miks mühendisliğini Arın Baykurt, masteringi Güven Ersoysal'ın üstlendiği albümün fotoğrafları Muhsin Akgün, grup ve albüm tanıtım metinleri caz yazarı Burak Sülünbaz tarafından kaleme alındı.

 

Albümü dinlemek için link.

 

Albüm hakkındaki bilgilendirmeleri okumak için link.

 

Albümde yer alan gruplar hakkında daha fazla bilgi edinmek için link.

 

Burak Sülünbaz

 

Cazkolik.com / 06 Ocak 2022, Perşembe

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Burak Sülünbaz

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X