Cenk Erdem`den "Aşkın Caz Halleri"ne dair özel parti Jazz Company`de...

Cenk Erdem`den "Aşkın Caz Halleri"ne dair özel parti Jazz Company`de...

Röportajları ve yazılarıyla Cazkolik`in en çok okunan kalemlerinden sevgili dostumuz Cenk Erdem arada DJ olarak düzenlediği partilerle de çok ses getiriyor. Popüler müzikler üzerine derin bilgisi ve merakı yanında bu müziklerin dinleyici kitlelerinde oluşturduğu psikolojik arka planı aynı zamanda meslekten psikolog olması nedeniyle yakından gözlemliyor, kişisel tahlillerini yazılarında okurlarına aktarıyor. Bir yandan kendi müzikal süzgecinden geçen rafine müziklerle dolu albüm seçkileri yayınlayan Erdem müziğin her alanında etkisi hissedilen bir müzik sevdalısı.

Yanısıra, tutkulu bir Madonna hayranı olan sevgili Erdem`i Madonna hayranları için düzenlediği geceler ve disko partileriyle tanıyoruz ama bu kez farklı bir proje için yeniden gündemde, üstelik yeni projesinin merkezinde Erdem`in değişmez teması aşkın olduğu bir caz gecesi.

"Aşkın Caz Halleri" 19 Mayıs akşamı Taksim Jazz Company`de...

DJ masasında Cenk Erdem`in olacğı gecede Frank Sinatra, Nat King Cole, Dean Martin gibi efsanevi caz seslerinin en sevilen şarkılarının yanısıra Amy Winehouse, Adele gibi soul seslerin emsalsiz şarkıları da aşkın caz halleri içinde yerini bulacak.

Geceye katılımın ücretsiz olduğunu da özellikle belirtelim.


Cenk Erdem hakkında...

Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümüyle birlikte aynı zamanda Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji mezunu olan Cenk Erdem, hem bölüm birinciliği hem de, çift anadal birinciliğiyle okulunu bitirmiş. İstanbul Bilgi Üniversitesi`nde Sinema-TV yüksek lisansına devam eden Erdem, Cerrahpaşa Çocuk Kliniği Onkoloji Servisi`nde 4 yıl boyunca psikolog olarak çalıştıktan sonra 2004 senesinde Houston`da,Texas Children’s Hospital`da, "Oyun Terapisi" eğitimi almış. Adolesan Sağlığı Derneği üyesi olan Erdem, bir psikolog olarak Müzik ve psikoloji ilişkisi üzerine seminerler veriyor.

1993 yılından beri DJ`lik mesleğini de sürdüren Erdem, 13 yıl radyo programları yapmış. Roxy, Studio Live, Balans, Garage gibi İstanbul`un ünlü gece kulüplerinde çalan Erdem özel gecelerde sunuculuk ve DJ`lik yapıyor.

2005 yılından beri ayrıca basın danışmanlığı yapan Erdem, bir psikolog olarak televizyon programlarına katılmayı da sürdürüyor. Önce bir basın danışmanı olarak temsil ettiği isimlerle başladığı röportajlarla bir gazeteci kimliği kazanırken, dünyaca ünlü isimlerle röportajlar yapmaya devam ediyor.

Cenk Erdem’in 2009 yılında Universal - Topkapı etiketiyle piyasaya çıkardığı toplama albümü "İyileştiren Şarkılar", medyada gördüğü ilgiyi daha çok artırmış, "Psycho Disco" adını verdiği ikinci albümü Sony Music etiketiyle 2010 yazında yayınlanmış. 2011 yılının ilk gününde “İyileştiren Şarkılar 2” albümünü de yayınlayan Erdem, psikolog kimliğiyle Hürriyet Kampüs ekindeki köşesini sürdürüyor ve Cosmopolitan dergisi için de psikoloji ve müzik üzerine yazıyor. Cenk Erdem Akşam, Sabah, Cumhuriyet gibi birçok gazete için de yine dünyaca ünlü yıldızlarla söyleşiler gerçekleştiriyor.

Cazkolik.com / 11 Mayıs 2012, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.