Cep telefonu kadar pratik, korkutmayacak kadar ekonomik; Sound Burger pikabı 40 yıl sonra geri döndü

Cep telefonu kadar pratik, korkutmayacak kadar ekonomik; Sound Burger pikabı 40 yıl sonra geri döndü

 

Audio Technica’nın efsane pikabı Sound Burger 40 yıl sonra geri döndü

 

 

Teknolojinin kabına sığmadığı ve giderek her şeyin küçüldüğü günümüz dünyasında HiFi sektörü de bu gelişimden payını alıyor. Yıllar önce kullanılan cihazlar orijinal tasarımına bağlı kalınarak ama modernleşerek günümüz teknolojilerine uyarlanıyor ve yeniden üretiliyor. Bunlardan biri, geçtiğimiz hafta duyurusu yapılan Audio-Technica firmasının son ürünü Sound Burger olarak bilinen pikap. Farkı, küçük boyutta ve taşınabilir olması. Yani, orijinal Sound Burger'ın yaratıcısı Audio-Technica, bu ikonik portatif pikabı yeniden üreterek sektöre farklı bir ürün gamı kazandırdı.

 

 

60. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak Audio-Technica, Bluetooth özelliği ile taşınabilir Sound Burger'ı geri getirdi. Sound Burger, 40 yıl sonra aynı estetikle ancak yeni teknolojik özelliklerle tüketici pazarına sunuldu. Plâklar döküm alüminyum alaşımlı bir disk üzerinde dönerken, şarj edilebilir USB-C bağlantısı sayesinde cihaz 12 saate kadar dinleme imkanı sunuyor.

 

 

Pikap, klasik Belt-Drive yani kayış tahrikli, 33 ve 45’lik çalabilir özellikte tasarlanmış. Bir yay aracılığıyla iğneye uygulanan basıncı gören dinamik bir denge sistemine sahip olan portatif pikap, bir DC motor tarafından destekleniyor. Kartuş, konik kalemi olan tipik bir 3600 modeline benziyor.

 

 

Pikap taşınabilir bir tasarım olsa da, Bluetooth'un yanı sıra RCA ses kablosu ile veya kablosuz olarak bir ev stereo sistemine veya aktif hoparlör sistemine bağlanabiliyor.

 

Pikabın satış fiyatı 200 £ veya 229 € olarak belirlenmiş. Ürün hakkında detaylı bilgi için www.audio-technica.com sitesi ziyaret edilebilir.

 

Tamer Tekelioğlu

 

Cazkolik.com / 05 Kasım 2022, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tamer Tekelioğlu

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.