Ceylan Ertem yeni şarkısı Sis'le müzik dünyasının yeniden açılma kararlarındaki hayal kırıklığı ve kızgınlığına adeta tercüman oluyor

Ceylan Ertem yeni şarkısı Sis'le müzik dünyasının yeniden açılma kararlarındaki hayal kırıklığı ve kızgınlığına adeta tercüman oluyor

Ceylan Ertem'in yeni şarkısı "Sis" 19 Mayısta yayınlandı ama haber yapmamız tesadüfen bugünü buldu. Niye bugün? Dün akşam açıklanan müzik ve kültür/sanat hayatının acil beklediği yeniden açılma kararlarından sektör lehine olumlu bir haber çıkmadı ve bu durum büyük hayal kırıklığı yarattı.

 

Tam da bu haber üstüne Ertem'in yeni şarkısı "Sis"in sözleri yaşadığımız hayal kırıklığı kadar kızgınlığı da açıklayan bir şarkı oldu.

 

Ertem şarkısı için 'önümü görememek duygusunun mutsuzluğunu yenmeye çalıştığım bir iç döküm' diyor. Söz ve müziği Ertem'e ait şarkının düzenlemesi son dönemin en üretken müzisyenlerinden Çağrı Sertel'e ait.

 

Ertem'in şarkıda kullandığı koroda Duygu Soylu, Dünya Kızılçay, Elif Sanchez, Can Bora Genç ve Ece Şeşen'den oluşan isimler yer alıyor.

 

'Yaşadığım dünyada insanlar mutluysa ben de mutluyum' diyen Ertem esasen hiçbir zaman kastettiği anlamda mutlu olamayacağının farkında zira çevremizde çok fazla üzüntü ve acı var ama "Sis" dağılmayan bir şey değildir ve ardında ümide benzer şeylerin olduğunu, ışığın orada olduğunu bilirsiniz.

 

Şarkıda güçlü bir koronun kullanılması şarkının etkisini daha da güçlü kılmış.

 

Umut susmayan bir şarkı
Durgunsak ölmüş değiliz
Sabır çatlattı sert kayaları
Kibarsak güçsüz değiliz

 

Minnettarlık yük bazılarına 
Biraz hak vermeli hak edene
Alkışlamak zor avuçlarına
Sakına kayıra değerler yerde

 

Gelir zamanı dağları yerinden oynatmamızın
Gelir zamanı sevgisizliği sarsmamızın
Gelir zamanı şehri aşkla boyamamızın
Gelir zamanı korkaklar gibi kaçışmanızın

 

Zor, zor, zor...

 

Gelir zamanı korkaklar gibi kaçışmanızın!

 

Cazkolik.com / 01 Haziran 2021, Salı

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X