DAVETİYE: Rebekka Bakken konserine 3 (çift) Cazkolik okurunu davet ediyoruz

DAVETİYE: Rebekka Bakken konserine 3 (çift) Cazkolik okurunu davet ediyoruz

25 Şubat Cuma akşamı saat 20:00'de gerçekleşecek Rebekka Bakken konser davetiyesine gösterdiğiniz yoğun ilgiye çok teşekkür ederiz.

 

Katılımcılar arasında konseri izleyecek Cazkolik okurları Sayın Kübra Koç, Sayın Gizem Berger ve Sayın Niyazi Hocaoğlu olmuştur, değerli okurlarımıza güzel bir caz gecesi geçirmelerini dileriz. Akreditasyon mailleri üç okurumuzun mail adreslerine gönderilmiştir.

 


 

İkibin sonrası dönemin caz seslerinden İsveçli Rebekka Bakken sesi ve güzelliği ile dinleyiciyi büyüleyen şarkıcılardan biri olarak tanındı.

 

2011 yılında ilk Türkiye konseri öncesi Bakken ile arkadaşımız Cenk Erdem röportaj yapmıştı. Şarkılarındaki hikayeleri caz, folk ve popla buluşturan Bakken, New York ve Viyana'da yaşadıktan sonra "Morning Hours" isimli albümüyle dünya çapında tanındı.

 

 

Müzik yaşamak içindir, gözlemlemek değil

 

 

Böyle diyor Rebekka Bakken Cazkolik'e verdiği röportajda. 'Yazdığım müziklerin nerenin müziklerine benzediğiyle ilgilenmiyorum' diyen sanatçı kendini 'şarkıcı - şarkı yazarı' olarak tanımlıyor.

 

Dünyanın her yerinde şarkı yazdığını, şehirlerin ve ülkelerin kendini bağlamadığını söyleyen sanatçı kaleme aldığı “Yalnız olduğumda, seni parfüm gibi sürüp tamamını üstümde taşımak istiyorum” sözleriyle dikkat çekiyor.

 

Yirmi iki yıl önce ilk albümü "Daily Mirror"ı yayınlayan Bakken bu albümü daha sonra 10 kadar albüm takip etti. 2020 yılında pandeminin hemen öncesinde "Winter Nights" isimli son çalışmasını yayınlayan Bakken 25 Şubat gecesi Cemal Reşit Rey CRR sahnesinde uzun zamandır buluşmadığı İstanbullu dinleyicileriyle buluşacak.

 

Cazkolik.com / 21 Şubat 2022, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.