Deprem bölgesi enstrüman destek fonuna katkı sağlamak amacıyla "Dayanışma İçin Müzik" konserleri başlıyor

Deprem bölgesi enstrüman destek fonuna katkı sağlamak amacıyla "Dayanışma İçin Müzik" konserleri başlıyor

Türkiye’nin kültür, sanat, müzik ve etkinlik sektörünün öncü kurumlarından Pozitif, 6 Şubat deprem felaketinin etkilerini dayanışmayla azaltmak amacıyla “Dayanışma için Müzik” adı verilen konser serisine başlıyor.

 

23 Mart ile 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleşecek “Dayanışma için Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamı, 6 Şubatta yaşanan depremden etkilenenlere yardım ve destek amacıyla İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın hayata geçirdiği “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na bağışlanacak.

 

“Dayanışma için Müzik” konserleri 23 Mart akşamı Alp Ersönmez ‘Cereyanlı’, MadenÖktemErsönmez, Çağrı Sertel performanslarıyla başlayacak.

 

15 Nisana kadar devam edecek konserlerde; Palmiyeler, Hav Hav!, BaBa Zula, Sattas, Baneva, Baran Mengüç, Barış Demirel, Da Poet-İdil Meşe (Rain Lab), Deniz Tekin, DJ Big Poppa, Hayki, Kamufle, Kayra, Kezzo, Şanışer, Sokrat St, Tankurt Manas, Hey! Douglas, Nightmares On Wax presented by Selectist, Radyo Eksen Gecesi, Konuk: maNga ve Jakuzi gibi isimler Babylon sahnesinde buluşacak.

 

Konser biletlerine Biletix ve Mobilet üzerinden hizmet bedeli ödemeden ulaşmak mümkün.

 

 

"Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu" nedir?

 

 

İKSV’nin deprem bölgesi kültür-sanat alanındaki çalışmalar için kullanılmak üzere kaynak ayırarak yarattığı “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”; deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek için kullanılacak.

 

Bölgedeki güzel sanatlar liseleri ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören, depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan öğrenciler ve bu okullarda görev yapan öğretmenler fona başvurabiliyor. “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”, Pozitif, doremusic ve Zuhal Müzik işbirliğiyle hayata geçecek.

 

• Afet bölgesindeki 11 ilde ikamet eden.
• Depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan.
• Bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören.
• Güzel sanatlar liselerinde ve konservatuvarların müzik bölümlerinde öğretmen olan.
• Deprem sırasında bölgede olup şu anda başka okullara nakil olan tüm öğrenci ve öğretmenler İKSV Enstrüman Destek Fonu’na başvurabilir.

 

30 Mayıs 2023 tarihine kadar açık kalacak başvuru formu ve fonla ilgili ayrıntılı bilgiye İKSV internet sitesinden ulaşılabilir.

 

Detaylı bilgi için: babylon.com.tr/tr/dayanisma-icin-muzik adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 21 Mart 2023, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.